ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Хакери пробували зірвати Євробачення

НовиниХакери пробували зірвати Євробачення

Конкурс минув кілька днів тому, а скандали продовжують надходити із завидною регулярністю. Спойлер: попри те, що російських учасників цього року не кликали для участі в конкурсі, вони вирішили залишити слід іншим чином. Італійська поліція відзвітувала: проросійські хакери намагалися зірвати голосування на пісенному конкурсі Євробачення. Тож, ресурсам для підрахунку голосів довелося зіткнутися із безпрецедентною атакою на власні потужності.

Відомо, що хакерська група Killnet, намагалася зірвати голосування ще у першому півфіналі, у якому виступала Україна, а також на суботній гранд-фінал. Однак, за повідомленнями поліції Турину, місцевий відділ кібербезпеки заблокував атаки. Розслідування триває досі.

«Еффект від різних комп’ютерних атак DDOS, спрямованих на мережеві інфраструктури під час голосування та виконання співу, вдалося мінімізувати», – йдеться у заяві поліції.

Перемогу в конкурсі здобув Kalush Orchestra з піснею «Стефанія», що, в свою чергу викликало шквал обурення у північних сусідів.

Результат гурту перевищив загальну кількість балів після того, як голоси глядачів були поєднані з результатами національного журі.

Водночас організатори Євробачення заявили, що серед журі з шести країн також спостерігалося «нерегулярне голосування».

Це означало, що оцінки журі з цих країн у другому півфіналі та гранд-фіналі були замінені на «замінний агрегований результат» – бал, розрахований організаторами на основі результатів інших країн із подібним результатом голосування.

«Під час аналізу голосування журі загальноєвропейського партнера Європейського мовного союзу (EBU) з голосування після другої генеральної репетиції другого півфіналу пісенного конкурсу «Євробачення-2022» у результатах шести країн було виявлено певні нерегулярні моделі голосування», – йдеться у повідомленні.

Окрім того, проросійське хакерське об’єднання Killnet оголосило війну 10 країнам-союзницям України та самій Україні.

«Спроби маніпулювання голосуванням»

«Європейська мовна спілка дуже серйозно ставиться до будь-яких підозр та закидів маніпулювати голосуванням на пісенному конкурсі Євробачення і має право видалити такі голоси відповідно до Офіційної інструкції щодо голосування, незалежно від того, чи можуть такі голоси вплинути на результати та/або результати голосування», говорять організатори.

Під час фіналу оцінки журі від Азербайджану, Румунії та Грузії зачитував виконавчий керівник Євробачення Мартін Остердал замість звичайних національних представників. Речник ЄВС відмовився надати додаткові подробиці.

Сем Райдер з Великобританії очолив рейтинг журі, але його обігнала Україна, коли додали голоси громадськості.

Друге місце було найкращим результатом Великої Британії з 1998 року, і воно прийшло лише через рік після того, як країна опинилась наприкінці турнірної таблиці з нульовими балами.

Виступаючи в понеділок після повернення додому, Райдер сказав у програмі Today на BBC Radio, що його «охопила радість Євробачення», і це був «найкорисніший досвід».