ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Борис Джонсон про проведення Євробачення в Україні: «Вони заслужили на це»

АналітикаБорис Джонсон про проведення Євробачення в Україні: «Вони заслужили на це»

Британського прем‘єра під час візиту до України зацитував ньюсмейкер Sky News.

Організатори заходу розраховували на те, що Велика Британія, яка посіла друге місце, стане організатором конкурсу, оскільки війна з Росією не дозволить Україні провести Євробачення так, як планувалося, але українські діячі культури, а тепер і прем’єр-міністр Джонсон, висловилися за проведення конкурсу в Україні.

Борис Джонсон висловив сподівання, що Україна зможе прийняти Євробачення наступного року хоча раніше Європейська мовна спілка повідомила, що конкурс переноситься до Британії.

Україна виграла цьогорічне змагання, але організатори заходу заявили, що шоу в 2023 не може відбутися в охопленій війною країні, тож, Велика Британія розглядається як можливий господар.

Але, звертаючись до журналістів RAF Brize Norton після повернення з несподіваного візиту до Києва, прем’єр-міністр сказав, що сподівається, що конкурс вдасться провести в Україні.

Він сказав: «Українці перемогли на пісенному конкурсі Євробачення. Я знаю, що у нас був фантастичний конкурс, я знаю, що ми посіли друге місце, і я хотів би, щоб це було в цій країні. Справа в тому, що вони перемогли, і вони заслуговують на це. Я вірю, що у них це може бути, і я вважаю, що вони повинні це мати. Я вважаю, що Київ чи будь-яке інше безпечне українське місто було б фантастичним місцем для цього».

BBC веде переговори з Європейською мовною спілкою про проведення заходу після того, як мовник вирішив, що в Україні не можна проводити шоу, оскільки в країні точиться війна.

Цей крок був би розривом із традицією переможця проводити захід наступного року.

Український колектив Kalush Orchestra підняв настрій вдома, коли штурмував Євробачення до перемоги у травні. Велика Британія посіла друге місце в конкурсі 2022 завдяки виконанню Семом Райдером його пісні «Space Man».

Міністр культури України Олександр Ткаченко, а також троє попередніх переможців країни виступили проти рішення ЄМС, стверджуючи, що проведення конкурсу в Україні стане «сильним сигналом» підтримки.

Російські війська зосередилися на Донбасі після низки невдач на початку війни, включаючи невдачу захоплення столиці України.

Пан Джонсон сказав, що Київ виявився «набагато жвавшим», ніж був.

«Я щойно був у Києві. Я не скажу, що він повністю тремтить, дзижчить і вибухає, але набагато, набагато жвавіше. Люди набагато впевненіші. Люди на вулицях їдять у кафе та ресторанах так, як не були ще кілька тижнів тому», – сказав він.