ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Біткойн вперше за 2 роки коштує менше $20 тис

ГоловнеБіткойн вперше за 2 роки коштує менше $20 тис

Біткойн опустився нижче 20 000 доларів вперше з грудня 2020, це свідчить про поглиблення стресу в криптоіндустрії та тривале накопичення на тлі посилення монетарної політики.

Найбільший токен за ринковою вартістю впав більш ніж на 9% до $18 740,52 рано вранці в Лондоні в суботу 18 червня, ставши рекордним 12-м днем ​​поспіль, згідно з даними Bloomberg. Ethereum здолав позначку в 1000 доларів і впав майже на 11% до 975,24 доларів, найнижчого рівня з січня 2021.

«Інвестори продовжують захищатися після торішнього ринку цифрових активів, орієнтованого на ліквідність», – сказав у п’ятницю Алкеш Шах, керівник стратегії крипто та цифрових активів Bank of America Corp. «Хоча і болісно, ​​видалення піни в секторі, ймовірно, корисно, оскільки інвестори зосереджують увагу на проектах із чіткими дорожніми картами на грошові потоки та прибутковість у порівнянні з чисто зростанням доходів».

Токсичне поєднання циклів поганих новин і вищих процентних ставок було шкідливим для ризикованих активів, таких як криптовалюта, сприяючи зниженню біткойну приблизно на 70% з рекордного максимуму в листопаді. Федеральна резервна система підвищила свою основну процентну ставку 15 червня на три чверті відсоткового пункту – найбільше підвищення з 1994 – і центральні банки сигналізували, що вони продовжуватимуть агресивно підвищуватися цього року в боротьбі за приборкання інфляції.

Більші ознаки стресу з’явилися після краху блокчейну Terra в минулому місяці, а цього тижня вони посилилися після недавнього рішення криптокредитора Celsius Network Ltd. припинити виведення коштів.

Додаючи настрою, крипто-хедж-фонд Three Arrows Capital зазнав великих збитків і заявив, що розглядає питання про продаж активів або допомогу, в той час як інший кредитор, Babel Finance, пішов по стопах Цельсія в п’ятницю. За словами дослідника Glassnode, навіть довгострокові власники, які досі уникали продажів, зазнають тиску.

«Побоювання рецесії пригнічує апетит до ризикованих активів, і це змушує криптотрейдерів залишатися обережними щодо купівлі біткойн за таких мінімумів», – сказав Едвард Мойя, старший аналітик ринку Oanda, у записці в четвер. «Потік новин був жахливим для криптовалют».

Альткойни не стали винятком для погіршення апетиту інвесторів після падіння біткойна, коли кожен токен на моніторі криптовалюти Bloomberg торгувався в мінусі. Cardano, Solana, Dogecoin і Polkadot зафіксували падіння за 24 години на 7-10% у суботу, тоді як токени конфіденційності, такі як Monero і Zcash, втратили аж 9%.

Стейблкоіни — тип криптоактиву, прив’язаний до вартості такої фіатної валюти, як долар США — також зазнали труднощів.

Чотири найпопулярніші стейблкоіни зафіксували чистий відтік біржі минулого тижня, який був у 4,5 рази більшим, ніж попередній тиждень, сказав Шах Bank of America, накресливши чистий відтік за вісім із 10 попередніх тижнів. Криптотрейдери часто покладаються на стейблкойни для переміщення коштів по екосистемі без необхідності переходу в традиційні валюти, тому постійний відтік свідчить про те, що інвестори залишаються захисними, додав він.

За словами Майка МакГлона, аналітика Bloomberg Intelligence, навіть з пронищенням ключового рівня в 20 000 доларів США, історичні дані показують, що біткойн може знайти ключову підтримку навколо цієї позначки, оскільки попередні розпродажі демонструють, де токен зазвичай знаходить точки стійкості.

Біткойн може «отаборитися на позначці близько 20 000 доларів, як це було близько 5 000 доларів у 2018-19 роках і 300 доларів у 2014-15 роках», — сказав він у записці в середу. «Зниження волатильності та зростання цін є ознаками дозрівання цифрового сховища вартості».

Ринок криптовалют зараз знаходиться на частці своїх висот наприкінці 2021 року, коли біткойн торгувався близько 69 000 доларів, а трейдери вкладали готівку в спекулятивні інвестиції всіх мастей. Згідно з даними CoinGecko, загальна ринкова капіталізація криптовалют становила близько 880 мільярдів доларів у суботу вранці в порівнянні з 3 трильйонами доларів у листопаді.

«Настрої на криптовалютних ринках такі, що відчуття незвіданісті є найбільш значущим на даний момент часу», – заявили Ейнслі То, Ноель Ачесон і Конрад Лессер з Genesis Trading у четвер. «Відновлення ризику контрагента є нагадуванням про те, що не все, що має значення в управлінні ризиками, можна точно визначити кількісно. Ризик — це те, що залишається після того, як ви думаєте, що про все продумали».