ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Геймдев-компанія Epic Games звинуватила Google у підкупі гейм-холдинга Activision Blizzard та девелопера Riot Games

НовиниГеймдев-компанія Epic Games звинуватила Google у підкупі гейм-холдинга Activision Blizzard та девелопера...

Компанія Alphabet Inc, яка володіє Google, уклала 24 угоди з великими розробниками додатків, щоб запобігти конкуренції з Play Store. Серед домовленостей є, наприклад, угода про виплату одній з найбільших відеоігрових компаній США Activision Blizzard близько $360 млн протягом 3 років.

Про це повідомляє агентство новин Reuters з посиланням на невідредаговані судові матеріали позову Epic Games проти Google. Зокрема, йдеться про те, що у 2020 Google погодився виплатити Riot Games, яка працює над League of Legends, близько $30 млн за один рік, інформує gamedev.dou.ua.

«Фінансові деталі з’явилися в нещодавно невідредагованій копії позову, який виробник відеоігор Epic Games вперше подав проти Google у 2020 році. У ньому стверджувалося про антиконкурентну практику, пов’язану з бізнесом пошукового гіганта. Google назвав позов безпідставним і повним неправильних характеристик. В компанії зазначили, що угоди, спрямовані на те, щоб розробники були задоволені, а також на здорову конкуренцію», — йдеться у повідомленні видання.

У відповідь в Activision заявили, що ніколи не укладали угоду з Google про те, щоб не відкривати магазин додатків.

«Google ніколи не просив нас, не тиснув на нас і не примушував нас не конкурувати з Google Play. Звинувачення Epic — нісенітниця», — заявили в Activision.

При цьому в судових матеріалах зазначають, що про угоду з Activision було оголошено в січні 2020 року — незабаром після того, як компанія повідомила Google, що розглядає можливість запуску власного магазину додатків. У позові Epic стверджується, що Google знала, що підписання контракту з Activision «фактично гарантує, що (Activision) відмовиться від своїх планів щодо запуску конкуруючого магазину програм». 

Співробітництво з Riot також мало на меті «припинити їхні зусилля по створенню внутрішнього магазину додатків».

Минулого року Epic Games майже програла аналогічну справу проти Apple Inc. Апеляційне рішення по цій справі очікується у 2023.