ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Москві Google впаяли штраф у 11 млн руб «за фейки»

НовиниУ Москві Google впаяли штраф у 11 млн руб «за фейки»

Суд у Москві оштрафував Google на 11 млн руб за «невидалення фейків».

Компанію Google 21 квітня оштрафували сумарно на 11 млн руб за поширення фейків про спеціальну військову операцію в Україні, повідомляє об’єднана прес-служба судів.

До Таганського районного суду «надійшов протокол роскомнагляду, складений стосовно Google за ч. 2 ст. 13.41 КоАП рф (невидалення забороненої країни інформації, інформує російське видання «Комерсант»).

Суддя уточнив, що протокол було складено через публікацію на відеохостингу YouTube кількох відеороликів, у яких наводяться відомості про втрати ЗС рф під час спецоперації, які не відповідають офіційній версії. По ньому Google оштрафували на 4 млн руб.

Приводом до стягнення другого штрафу в розмірі 7 млн ​​руб поширилося на тому ж ресурсі екстремістських матеріалів забороненого в рф «Правого сектора» та українського полку «Азов».

Світовий суддя Тимур Вахрамєєв зазначив, що раніше Генпрокуратура рф направила Google офіційну «вимогу про видалення» даних матеріалів із платформи, проте жодної реакції з боку американської компанії після цього не було.

Це перший штраф Google за новим російським законом про фейки. Раніше аналогічне рішення про стягнення штрафу на 2 млрд руб було прийнято проти компанії Meta (визнана екстремістською організацією та заборонена в рф) також за «неодноразове вилучення забороненого в Росії контенту». Meta – це нова назва корпорації, якій належить найбільша соцмережа світу – Facebook.