ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Претензіями про засилля ботів у Twitter Маск вторговує собі знижку?

АналітикаПретензіями про засилля ботів у Twitter Маск вторговує собі знижку?

Найвідоміший мільярдер планети Ілон Маск вирішив, що Twitter повинен пройти перевірку щодо кількості ботів, аби угода на 44 мільярди доларів стала реальністю. Це зауваження стало сенсацією ділового світу США.

Ілон Маск заявив, що не продовжить поглинання Twitter Inc. за 44 мільярди доларів, якщо гігант соціальних мереж не доведе, що боти становлять менше 5% його користувачів, що створює ще більше невизначеності щодо угоди.

Мільярдер написав у Твіттері, що «ця угода не може просунутися», якщо Twitter не надасть докази своїх заяв, на думку багатія, щодо кількості ботів – цифри явно занижені, цитує підприємця Bloomberg.

Остання онлайнова заява Маска ускладнює і без того хаотичне поглинання, потенційно одне з найбільших придбань, які коли-небудь бачила інтернет-індустрія. Нещодавно він зіткнувся з главою Twitter Парагом Агравалом про те, як гігант соціальних мереж обліковує ботів, розвиваючи припущення, що Маск може спробувати збити ціну або навіть піти.

Акції Twitter подешевшали ще на 3,2% на передринкових торгах у Нью-Йорку після падіння більш ніж на 8% попереднього дня. Розрив між ціною пропозиції Маска в $54,20 та його останньою торговою ціною на даний момент становить близько 40%, що свідчить про те, що інвестори думають, що шансів, що угода буде виконана без знижки, не те що малоймовірно, добре, якщо взагалі вона взагалі відбудеться.

У заяві у вівторок 17 травня Twitter заявив, що «зобов’язується завершити транзакцію за узгодженою ціною та умовами якомога швидше».

«Якщо Маск і Twitter все-таки вдадуться до переглянутої угоди, — сказав Ден Айвз, аналітик Wedbush, — це, ймовірно, буде набагато нижчою ціною, як тільки переговори почнуть діяти, а ретельність почнеться навколо проблем з DAU та алгоритмами Twitter».

Чому Ілон Маск і генеральний директор Twitter сваряться через ботів

Боротьба з ботами стала точкою спокою для Маска, який сказав на технічній конференції в Маямі в понеділок 16 травня, що фальшиві користувачі становлять щонайменше 20% усіх акаунтів у Twitter, можливо, до 90%. Twitter регулярно зазначає у своїх квартальних результатах, що середня кількість неправдивих облікових записів або облікових записів зі спамом «представляла менше 5% наших щоденних активних користувачів щомісячно протягом кварталу», додаючи, що аналітики застосували «важливе судження» до своєї оцінки, і справжня кількість може бути вищою.

Маск закликав користувачів Twitter проводити власні тести для ботів, залучаючи краудсорсинг, щоб підрахувати, чи вони становлять менше 5% сервісу. Відповідаючи на твердження Маска, Агравал опублікував довгу тему, в якій виклав методологію своєї компанії. Маск відповів, спершу запитавши, чому Twitter просто не телефонує користувачам, щоб підтвердити їхню особу, а потім опублікував смайлик.

Пропоноване поглинання включає комісію в розмірі 1 мільярда доларів для кожної сторони, яку Маск повинен буде заплатити, якщо він припинить угоду або не надасть фінансування придбання, як було обіцяно. Незрозуміло, чи спричинить нова інформація Twitter щодо кількості фальшивих облікових записів, якщо їх істотно більше 5%, так зване застереження про суттєві негативні наслідки, і тим самим звільнить Маска від плати за розрив?

Акції Twitter “лихорадить” після того, як компанією зацікавився Маск

Останній шквал твітів від найбагатшої людини світу є ще одним поворотом у спробі Маска захопити платформу мікроблогів. Плідний користувач із понад 90 мільйонами підписників, минулого місяця показав частку в компанії більше ніж 9%, а потім запустив небажану пропозицію поглинання — без детальних планів фінансування — і все це протягом кількох тижнів.

Минулого тижня Маск спричинив розширення потенційних тріщин в угоді, коли він написав у Twitter, що його пропозиція купити Twitter «тимчасово призупинена», поки він не отримає більше інформації про частку фейкових акаунтів. Приблизно за дві години Маск заявив в іншому твіті, що «все ще відданий» угоді.