ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Twitter страждає від «ефекту Маска»

АналітикаTwitter страждає від «ефекту Маска»

«Ефект Маска» спрацював на Twitter. Публічно через випадкові твіти Ілона Маска акції Twitter Inc. раптово пішли вниз, оскільки трейдери зробили висновки, що мільярдер готується піти або змінити свою думку про поглинання компанії соціальних мереж за 44 мільярди доларів. За лаштунками це більше схоже на звичайний бізнес, оскільки радники з обох сторін нині відлучені від повсякденної роботи і працюють над закриттям великої угоди, пише Bloomberg.

Та є ознака того, що угода все ще виконується: 139-сторінкова документація, яка з’явилася вранці у вівторок 17 травня, де детально описано, як ця пропозиція з’явилася разом, і обґрунтування Twitter для її прийняття. За словами людей, знайомих з цим, документ став результатом тижнів скоординованої роботи як Маска, так і команд Twitter. За словами людей, сам Маск підписав остаточну версію – разом із ціною угоди в 54,20 доларів за акцію – ще до її подання.

Схожа ситуація і в банках, які обіцяли профінансувати операцію, розповіли люди, які попросили не називати їх особи, оскільки деталі приватні. Поки банкіри не вірять у витівки Маска, їхні дні все ще наповнені підготовкою документів, необхідних для продовження та завершення покупки, кажуть люди.

Рада Twitter спробувала внести ясність у ситуацію, одноголосно рекомендуючи акціонерам схвалити угоду. Директори додали у вівторок у заяві Bloomberg News: «Ми маємо намір закрити угоду та забезпечити виконання угоди про злиття».

Громадський галас

Розрив між публічним галасом навколо угоди, включаючи курс акцій Twitter, і більш гладкими приватними переговорами є ще одним прикладом того, як нетрадиційний підхід Маска до укладання угод формує процес.

Минулої п’ятниці твіт Маска про те, що угода призупинена, став несподіванкою для радників з обох сторін, які не підозрювали, що він може замислитися. Деякі радники сказали, що вони намагалися відкинути його твіти як «шум», і радили колегам зробити те ж саме, сподіваючись, що найбагатша людина світу надає форму розваги, а не серйозно переглядає свої плани.

Речник Twitter відмовився від коментарів. Представник Маска не відразу відповів на запит про коментар.

Плата за розрив

Пропоноване поглинання включає винагороду в розмірі 1 мільярда доларів для кожної сторони, яку Маск повинен буде заплатити, якщо угода розпадеться через проблеми з фінансуванням.

Згідно з заявою, угода про злиття містить конкретне положення, яке дозволяє Twitter змусити Маска завершити угоду. Це може означати, якщо угода закінчиться судом, що Twitter може отримати наказ, який зобов’язує Маска завершити злиття, а не отримати грошову компенсацію за будь-які порушення.

У правління Twitter немає причин переглядати угоду або переглядати ціну, повідомили люди, знайомі з цим питанням, і вона планує захистити свої права за договором про злиття, щоб зберегти угоду.

Головний виконавчий директор Twitter Параг Агравал намагається керувати компанією як звичайно, незважаючи на дуже незвичайні обставини. Його рішення скоротити витрати та звільнити двох топ-менеджерів минулого тижня стало несподіванкою для співробітників, що призвело до припущень, що за цими рішеннями стоїть Маск.

Минулого тижня Агравал відкинув ці думки в твіті. «Хоча я очікую, що угода буде закрита, ми повинні бути готові до всіх сценаріїв і завжди робити те, що правильно для Twitter», – написав він. «Я не буду використовувати угоду як привід уникати прийняття важливих рішень для здоров’я компанії, як і будь-який лідер у Twitter».

Позитивна зустріч

Під час нещодавньої зустрічі в офісі Twitter у Сан-Франциско між Маском і керівниками Twitter, включаючи Агравала і фінансового главу Неда Сігала, група обговорила оперативні питання, і тон в цілому був позитивним, за словами людини, знайомої з деталями зустрічі.

Тим часом на платформі Агравал і Маск сперечалися з приводу того, як гігант соціальних мереж справляється з так званими автоматизованими ботами. В одному обміні Маск відповів на довгу тему про методологію компанії, опублікувавши смайлик.

Принаймні, банкіри, які долучилися, знали, що Маск може бути непередбачуваним. Він підписав угоду, не зробивши жодної належної обачності щодо своєї мети, за кілька днів зібрав фінансовий пакет і не відмовився від своєї схильності писати твіти посеред ночі.

Успішне переміщення в хаосі в кінцевому підсумку може виявитися прибутковим для банкірів.

Радники Twitter Goldman Sachs Group Inc. і JPMorgan Chase & Co. збираються отримати загальну суму 133 мільйони доларів США, якщо угода буде закрита.

Для радників слава – на додаток до потенційних непередбачених зборів – підписання угоди з шатром також може компенсувати ризик, сказали люди, близькі до угоди. Проте спостереження за тим, як покупець використовує соціальні мережі для атаки на компанію, яку він погодився купити, розсуває межі того, що вони очікували.