ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Круте піке: біткойн дешевшає з січня

АналітикаКруте піке: біткойн дешевшає з січня

Біткойн впав найбільше з січня, оскільки розгром на фінансових ринках поглибився на тлі паніки рецесією. Найбільша цифрова валюта світу подешевшала на 11% до 35 611 доларів, що стало найбільшим падінням з 21 січня. У середу вона зросла на 5,3%. Інші крипти теж падають: Ethereum впав на 8,7%, Avalanche і Solana знизилися на 15% і 11% відповідно, аналізує Bloomberg.

«Інвестори стурбовані тим, що Федеральна резервна система продовжує підвищувати процентні ставки після росту 4 травня на 50 базисних пунктів», — сказав Джейсон Лау, головний операційний директор біржі Okcoin із Сан-Франциско. «Потенціал додаткового підвищення ставок робить траєкторію світової економіки невизначеною».

4 травня Федеральний комітет з політики відкритого ринку Центрального банку США, одноголосно проголосував за підвищення базової ставки на піввідсотка і заявив, що дозволить зменшувати свої активи в казначейських облігацій та іпотечних цінних паперах у червні. Ризиковані активи здорожчали після того, як голова ФРС Джером Пауелл сказав, що зростання на 75 базисних пунктів це «не те, що комітет має на меті розглянути».

Тим не менш, у цьому високошвидкісному середовищі біткойн не зміг вирватися за межі максимумів на початку року. Протягом останніх кількох місяців монета в основному торгувалась у вузькому діапазоні.

«Біткойн все більше корелює з торговими годинами США та традиційними ринковими індексами США, ймовірно, через поєднання збільшення інституційної присутності США, а також відсутності Китаю після повних заборон минулого року», — сказав Джош Ольшевич, керівник відділу досліджень цифрових технологій, керуючий фондом активів Valkyrie Investments.

Гроші витікають із сектору на тлі спекуляцій. Минулого тижня інвестори вилучили з криптопродуктів приблизно 120 мільйонів доларів, в результаті чого загальний відтік коштів за останні чотири тижні склав 339 мільйонів доларів, згідно з даними, які відстежує постачальник коштів CoinShares. Минулого тижня на біткойн припадає більшість потоків, що стало найбільшим тижнем відтоку з червня 2021.

«З березня цього року більшість великих розпродажів біткойнів почалися під час відкриття ринку в США, що потенційно свідчить про те, що учасник ринку продовжує продавати кожне “бичаче зростання” (прибуток, отриманий під час росту ринку – ред.)», – сказав Ольшевич.