Біткойн дешевшає. Через війну в Україні?

0
78

Біткойн вперше за майже місяць впав нижче 40 000 доларів, оскільки інвестори оцінюють глобальні макроризики, інформує американське медіа CNBC.

Ціна біткоїна впала в понеділок 11 квітня, оскільки інвестори оцінили ризики від підвищення ставок і потенціал посилення з боку Федеральної резервної системи (ФРС).

За даними Coin Metrics, востаннє біткойн впав на 7% до 40 009,78 доларів. Раніше цього дня він впав до $39 785,68, опустившись нижче ключового рівня підтримки $40 000 вперше з 16 березня.

Зниження відбулося після того, як у понеділок дохідність 10-річних казначейських облігацій досягла трирічного максимуму в 2,78%. Більш ризиковані активи мають тенденцію падати, коли прибутковість зростає. У понеділок високотехнологічний Nasdaq Composite впав більш ніж на 1%. Хоча біткойн повинен торгуватися незалежно від фондового ринку, кореляція між ними була особливо високою в останні місяці.

«Біткойни та традиційні ринки продовжують негативно реагувати на очікування, що ФРС США посилить свою монетарну політику для боротьби з інфляцією, і опублікований у вівторок ІСЦ, здається, має велике значення», – сказав Ріяд Кері, аналітик компанії Kaiko. «В усьому світі тренд задала війна в Україні та дедалі частіші зупинки в Китаї, це все впливає на динаміку ринків».

Кері також зазначив, що також ринок реагує і на те, що Terraform Labs купує біткоїни для своїх резервів стейблкоїнів – у ній зберігається близько 40 000 біткоїнів після покупки на суму 175 мільйонів доларів протягом вихідних. Два тижні тому біткойн перевищив рівень 48 000 доларів, ставши позитивним за рік, оскільки група, яка стоїть за стейблкойном Terra, активізувала купівлю біткойнів.

Токени на ринку криптовалют також були нижчими. За даними Coin Metrics, показники інших криптовалют були такими: Ethereum знизився приблизно на 9% разом з іншими мережами платформ. ALGO від Algorand втратив більше 9%. SOL Солани та ADA Кардано знизилися на 11%.