ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

13 способів розрадитись у листопаді: від God of War до симулятора… козла. Огляд кращих ігрових новинок 

Аналітика13 способів розрадитись у листопаді: від God of War до симулятора… козла....

Хоч рік і видався вельми гірким, та це не означає, що життя закінчується. Розраду та оптимізм можна спробувати знайти у новинках, милих серцю геймерів. Тим паче, що відволікатися радять і психологи. 

Отже, чим втішитися та підняти настрій? Портал dev.ua склав шорт-лист найочікуваніших ігор осіннього-зимового сезону. 

Тож, на які ігри варто звернути увагу у листопаді 2022? Одними Кратосом та Соніком справа тут не обмежується, є і справді ігри та стратегії на будь-який смак. Поїхали.

1. Lonesome Village

Жанр: головоломка

Дата виходу: 1 листопада

Платформи: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Ця невелика гра від студії Ogre Pixel допоможе трохи відвернутися від будь-яких тривог. У ній у ролі милого людиноподібного койота вам належить дослідити невелике містечко, повне секретів та загадок. На рішенні останніх тут якраз і зав’язано. І все це — під музику, що утихомирює, і з милою графікою.

Паралельно ви познайомитеся з іншими мешканцями поселення, серед яких вистачає неординарних особистостей. А додатково ви зможете облаштувати свою оселю на свій смак.

2.Harvestella

Жанр: RPG/симулятор життя

Дата виходу: 4 листопада

Платформи: PC, Nintendo Switch

Розробкою цієї гри разом із Live Wire займається Square Enix, відома насамперед своїми масштабними рольовими пригодами. Тому в Harvestella є численні RPG-елементи на кшталт безлічі класів на вибір та своєрідної бойової системи. Але додатково це ще й симулятор життя, тому одними битвами тут все не пройдеш.

Адже в інший час вам належить досліджувати місцеве поселення, займатися фермерством, рибалкою та кулінарією. А також спілкуватись із місцевими жителями. Все це не тільки приємно саме по собі, а й допоможе у пригоді проти зла.

3.Football Manager 2023

Жанр: симулятор

Дата виходу: 8 листопада

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Серія Football Manager успішна існує аж з 1992 року. Вона концентрується на найвідомішому у світі виді спорту, але пропонує не грати в нього безпосередньо, а поринути у всі нюанси менеджменту своєї команди. Football Manager 2023 не збирається змінювати традиції.

Гра все ще виглядає так, ніби для її розуміння потрібно здобути науковий ступінь. З нового в цій частині — підвищена увага до турбот окремих гравців, більше можливостей для взаємодії з фанатами та покращений інтелект віртуальних менеджерів-суперників. Задоволення не для всіх, але не дарма серія вже 30 років виходить.

4. Sonic Frontiers

Жанр: екшен

Дата виходу: 8 листопада

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Сонік — один із найзнаковіших персонажів відеоігор. І тим іронічніше, що з іграми йому останніх років двадцять особливо не щастить. Якщо брати тривимірні частини, то там взагалі якісь катастрофи відбуваються. Але Sonic Frontiers покликана виправити становище.

У ній розробники гри вирішили сконцентруватися на великих відкритих просторах замість лінійних рівнів, через що кожна локація нагадує тепер просторий ігровий майданчик. Також у Sonic Frontiers нібито з’явиться перша адекватна бойова система у серії. Та й у принципі гра виглядає своєрідним м’яким перезапуском пригод Соніка, який цілком може стати початком великого нового розділу в історії швидкого синього їжака.

5.God of War Ragnarok

Жанр: екшен

Дата виходу: 8 листопада

Платформи: PlayStation 4, PlayStation 5

Фінал скандинавських пригод Кратоса та одна з головних ігор року вийде вже у листопаді. М’який перезапуск God of War 2018 показав, як із відносно веселої гри про вбивство богів можна зробити досить серйозну історію про недосвідченість і дорослішання. І в God of War Ragnarök ставки будуть ще вищими.

Кратосу та його сину Атрею належить на власні очі побачити нордичний кінець світу. І, здається, остаточно добити місцевих богів. Розробники обіцяють величезний світ та покращену бойову систему, яка дозволить всіх рубати та різати ще активніше. Не обійдеться і без сюрпризів, якими славляться ексклюзиви PlayStation. Головне — бережіться спойлерів, які вже гуляють мережею.

6. Tactics Ogre: Reborn

Жанр: тактика

Дата виходу: 11 листопада

Платформи: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Tactics Ogre — одна з головних японських серій тактичних рольових ігор. Жанр відрізняється величезним простором для кастомізації та глибокого настроювання своїх персонажів, а також загалом вдумливим геймплеєм. Якщо вам таке до вподоби, то на Tactics Ogre: Reborn точно варто звернути увагу.

Це перевидання Tactics Ogre: Let Us Cling Together 2010 випуску на сучасні платформи. Створіть свій загін і проведіть його полями битв до перемоги. Кожен ваш вибір безпосередньо впливає на фінал історії, так що ставтеся до всього відповідально.

7. Pentiment

Жанр: детектив

Дата виходу: 15 листопада

Платформи: PC, Xbox One, Xbox Series X/S

За розробку цієї гри відповідає Obsidian Entertainment, роботи якої завжди славляться продуманими та цікавими сюжетами. А сама Pentiment приваблює вже на рівні концепції. Це середньовічний детектив, стилізований під гравюри свого часу.

У ролі головного героя-ілюстратора вам слід розслідувати серію вбивств. Для цього вам потрібно активно досліджувати оточення та спілкуватися з місцевими персонажами, які постійно щось приховують. Виглядає все вкрай незвично, тому потенційно у нас тут один із головних релізів ігрового року.

8. Somerville

Жанр: детектив

Дата виходу: 15 листопада

Платформи: PC, Xbox One, Xbox Series X/S

За розробку Somerville відповідає один із засновників студії Playdead, що подарувала нам Limbo and Inside. Так що саме на останні та схожа за своєю суттю Somerville. Це платформер з великим акцентом на оповідання, який ще й виглядає дуже красиво.

Головний герой має знайти новий дім для своєї сім’ї, оскільки про старий довелося забути через вторгнення інопланетян. Готуйтеся дослідити прекрасні навіть після кінця світу локації та максимально дивуватися.

9. Goat Simulator 3

Жанр: симулятор козла

Дата виходу: 17 листопада

Платформи: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Goat Simulator почалася як симулятор скейтера, але швидко переросла в жартівливу серію із кумедним козлом у головній ролі. Сам факт виходу Goat Simulator 3 — теж певною мірою жарт. Але розробників з Coffee Stain ніхто не зупинив, тож пожинаємо плоди всі разом.

Головна особливість Goat Simulator 3 — кооператив, щоб дослідити місцеві приколи можна було разом із друзями. Понад це сказати особливо і нічого. Свій рівень якісного ідіотизму гра має точно забезпечити.

10. The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

Жанр: інтерактивне кіно

Дата виходу: 18 листопада

Платформи: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S

Студія Supermassive Games продовжує розвивати свою антологію хорорів The Dark Pictures, кожна частина якої ще й непогане інтерактивне кіно. The Devil in Me — вже четверта частина в серії, тож руку автори напевно вже набили.

У The Devil in Me історія крутиться навколо знімальної команди, яку покликали на відтворенні історії про Шерлока Голмса. Але натомість кожним учасником того, що відбувається, починають маніпулювати, а довіра серед групи зникає. І все це — зі смертельною небезпекою для кожного.

11.Spider-Man: Miles Morales

Жанр: екшен

Дата виходу: 18 листопада

Платформи: PC

Оригінальна Spider-Man 2018 — це один з кращих супергеройських екшенів в історії жанру. Студія Insomniac Games зараз активно займається повноцінним продовженням. Але до цього вона встигла випустити окрему гру Spider-Man: Miles Morales, в якій історія концентрується на перших супергеройських справах Павука Майлза Моралеса.

І в листопаді гра вийде на ПК, продовжуючи нову тенденцію Sony щодо портування своїх ігор. Всі можливості сучасних потужних машин гра точно підтримуватиме, це ще порт оригінальної Marvel’s Spider-Man довів. Так що будьте готові до великої кількості скриншотів у стрічці.

12. Pokemon Scarlet and Violet

Жанр: RPG

Дата виходу: 18 листопада

Платформи: Nintendo Switch

Серія Pokemon ніби й не думає втрачати популярність, нехай задоволення це не для всіх. У ній вистачає дивних гейм-дизайнерських рішень, а останні частини виглядають безнадійно застарілими. Що не заважає кожному випуску чудово продаватися, так що про покемонів ми ще довго не забудемо.

У Pokemon Scarlet and Violet гравців чекають низка нових покемонів, відкритий світ та нескінченні битви «кишенькових монстрів». Нічого надприродного, але чекайте на рекордні продажі.

13. Warhammer 40,000: Darktide

Жанр: кооперативний шутер

Дата виходу: 30 листопада

Платформи: РС

Студія Fatshark уславилася серією кооперативних шутерів Warhammer: Vermintide, яка вкрай непогано перенесла фентезійний сеттинг у формат нескінченного вбивства паразитів (на основі Left 4 Dead). Тому для розробників логічний крок, що від фентезійного Warhamme вони переходять до фантастичного Warhammer 40,000.

При цьому займатися треба буде тим самим — нескінченним вбивством натовпів ворогів за допомогою екстравагантної зброї. Але із поправкою на сеттинг. Враховуючи, як сильно всесвіту Warhammer 40,000 не вистачає якісних ігор, ніхто й не проти.