ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

В Україні хочуть виробити власні правила гри для учасників крипторинку і зробити обіг крипти безпечним

НовиниВ Україні хочуть виробити власні правила гри для учасників крипторинку і зробити...

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у власному телеграм-каналі

Щоб випадків на кшталт FTX (найгучніше падіння криптобіржі у 2022, сума втрат інвесторів – щонайменше $2 млрд) було менше, рецепт один – легалізація та чіткі правила гри для всіх учасників крипторинку. 

«І ми вже працюємо над цим в Україні з колегами з Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, інших органів влади та представниками ринку. Нарешті можна сказати про це публічно), бо 1 грудня в Комісії відбулася перша формалізована зустріч-презентацію напрацювань для ширшого кола стейкхолдерів», – інформує Ярослав Железняк. 

Це є частиною вітчизняної відповіді на законопроєкт MiCA для регулювання віртуальних активів, який чекає на ухвалення Європарламентом. Цей закон може стати базовою рамкою і за межами ЄС.

Європейські правила регулювання крипторинку MiCA (Markets in crypto-assets) вже прирівняли торгівлю криптовалютами до торгівлі цінними паперами, а провайдерів цих послуг — до брокерів із відповідними вимогами до такої діяльності.

Правила MiCA наберуть чинності 1 січня 2024, але вже сьогодні крипторинок посиленими темпами стає на прозорі рейки. Так, досі можна знайти обмінники, де купують і продають крипту анонімно. Але більшість великих гравців давно вимагають від своїх клієнтів аутентифікації та інформації про джерела коштів, пише Бізнес НВ.

«Тому зараз працюємо над імплементацією адміністративних норм з концепції ЄС, створення оригінальних напрацювань та дизайну оподаткування. Мета проста – зробити обіг крипти в Україні легальним та безпечним, але за принципом «не нашкодь», щоб ринок отримав не зарегульованість, а стимули для розвитку та конкурентні переваги», – резюмує Железняк.