ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Найбільше фінансове шахрайство з часів Великої Депресії: так у Штатах охрестили дії екс-криптомільярдера Сема Бенкмана-Фріда з FTX. Днями його заарештували на Багамах

НовиниНайбільше фінансове шахрайство з часів Великої Депресії: так у Штатах охрестили дії...

У заяві уряду Багамських Островів йдеться, що американця заарештували після того, як прокуратура Сполучених Штатів висунула кримінальні звинувачення.

«Арешт S.B.F. відбувся після отримання офіційного повідомлення від Сполучених Штатів про висунення кримінальних звинувачень проти S.B.F. і, ймовірно, вимагатиме його екстрадиції», – йдеться в заяві уряду Багамських Островів.

Арешт став останньою приголомшливою подією в одному з найдраматичніших відступів у новітній корпоративній історії. У вівторок 13 грудня 30-річний Бенкман-Фрід мав дати свідчення в Конгресі про крах FTX, яка була однією з найпотужніших компаній у криптоіндустрії, що розвивається, доки вона не розвалилася фактично вночі у листопаді після того, як наплив депозитів виявив $8-мільярдну діру на своїх рахунках.

Прокуратура Південного округу Нью-Йорка підтвердила, що Бенкмену-Фріду висунуто звинувачення, і заявила, що обвинувальний акт невдовзі оголосять. Крім того, Комісія з цінних паперів і бірж заявила в своїй заяві, що вона санкціонувала звинувачення, «пов’язані з порушеннями паном Бенкманом-Фрідом наших законів про цінні папери».

Кримінальні звинувачення, висунуті проти Бенкмана-Фріда, включали шахрайство з електронною поштою, шахрайство з дротовими технологіями, шахрайство з цінними паперами, шахрайство з цінними паперами та відмивання грошей, повідомив інсайдер. 

Сем Бенкман-Фрід, який був єдиною особою, якій висунуто звинувачення в обвинуваченні, був узятий під варту владою Багамських островів. Його затримали у своєму житловому комплексі на курорті Олбані на Багамах, згідно із заявою поліції Багамських островів. Час, коли пан Бенкмен-Фрід може бути переміщений до Сполучених Штатів, поки неясний. 

Хоча Багамські Острови мають угоду про екстрадицію зі Сполученими Штатами, процес може тривати тижнями, а іноді й набагато довше, якщо обвинувачений у кримінальному злочині оскаржує його.

Бенкман-Фрід співпрацював з органами під час арешту і його протримали всю ніч у камері поліцейської дільниці. Він має постати у магістратському суді Нассау, столиці Багамських островів.

Речник Сема Бенкмана-Фріда відмовився від коментарів. Ніколас Біаз, речник прокуратури США, також відмовився.

«…ввечері влада Багамських островів заарештувала Семюеля Бенкмана-Фріда на запит уряду США на підставі закритого обвинувачення», — заявив Деміан Вільямс, прокурор США Південного округу Нью-Йорка. «Ми очікуємо, що розкриємо обвинувальний висновок, і тоді матимемо більше інформації».

Колись золотий хлопець криптоіндустрії та головний донор Демократичної партії Бенкмен-Фрід побачив, як його величезна бізнес і політична імперія розвалилася з приголомшливою швидкістю. Минулого місяця його біржа оголосила про банкрутство, і його особистий статок скоротився практично до нуля. Хоча раніше його називали сучасним Джоном Пірпонтом Морганом, тепер його частіше порівнюють із Берні Медоффом, який організував найбільшу схему Понці в історії (тобто, фінансову піраміду).

Адвокати, які брали участь у справі, висловили здивування раптовістю арешту. Багато хто очікував, що Бенкмен-Фрід зіткнеться з кримінальним обвинуваченням. Але складні справи про шахрайство «білих комірців» можуть розслідуватися місяцями. До моменту арешту Бенкман-Фрід мав дати свідчення про крах FTX на слуханнях перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників. Слухання все ще має тривати, тільки без свідчень криптобізнесмена.

«Американська громадськість заслуговує почути безпосередньо від пана Бенкмана-Фріда про дії, які завдали шкоди понад одному мільйону людей», — заявила Максін Вотерс, яка очолює комітет. «Громадськість з нетерпінням чекала, щоб отримати ці відповіді під присягою перед Конгресом, і час цього арешту позбавляє громадськість цієї можливості».

Кілька людей, знайомих із розслідуванням, сказали, що швидкість, з якою органи влади висунули кримінальні та цивільні звинувачення, свідчить про те, що прокурори та регулятори отримали інформацію від свідків, які співпрацювали зі слідством.

Сем Бенкмен-Фрід піддається пильній перевірці з боку десятків регуляторів у всьому світі, включаючи Міністерство юстиції, Комісію цінних паперів, і Комісію з торгівлі товарними ф’ючерсами. Прокурори Манхеттена перевіряли, чи порушив FTX закон, перерахувавши мільярди коштів клієнтів до Alameda Research, криптохедж-фонду, який також заснував і яким володіє Бенкман-Фрід.

Вони також зосередилися на тому, чи брали участь сам бізнесмен та його фонд у маніпулюванні ринком, що могло спричинити крах двох відомих криптовалют минулої весни.

З тих пір, як FTX розвалилася, Комісія з цінних паперів і федеральна прокуратура швидко задовольнила запити документів від різних сторін, у тому числі від деяких великих фінансових компаній, які інвестували до 2 мільярдів доларів у криптобіржу, починаючи з минулого року.

Незрозуміло, чи планує федеральна влада висунути звинувачення ще комусь у зв’язку з крахом FTX. Цивільна скарга – не рідкість для Комісіі цінних паперів, щоб розкрити більше інформації про події, які призвели до висунення звинувачень, ніж обвинувальний акт, інформує The New York Times.

Крах FTX почався у листопаді, коли наплив депозитів виявив дірку в розмірі 8 мільярдів доларів у фінансах компанії. Сем Бенкман-Фрід шукав рятівне коло від конкурентної компанії, гігантської криптобіржі Binance, але угода провалилася після того, як Binance перевірила рахунки FTX.

Бенкмен-Фрід швидко став зловмисником у криптоіндустрії. Сотні тисяч клієнтів мають завислі кошти в пастці на FTX, і майже немає шансів отримати їх найближчим часом.

На диво для керівника, який зіткнувся з кримінальними розслідуваннями, Сем Бенкман-Фрід роздав численні інтерв’ю ЗМІ після краху FTX. На нещодавньому саміті DealBook, заході New York Times, він звинуватив «величезні помилки в управлінні» та неохайний бухгалтерський облік у краху своєї компанії, наполягаючи, що «ніколи не намагався вчинити шахрайство» або свідомо занурюватися в кошти клієнтів FTX для фінансування інших інвестицій.

Коли FTX подала заяву про банкрутство, Бенкман-Фрід залишив посаду виконавчого директора. Його замінив Джон Рей, досвідчений експерт із корпоративних реформ, який керував розгортанням енергетичної торговельної компанії Enron після бухгалтерського скандалу в 2001.

У заяві про банкрутство минулого місяця Рей повідомив, що керівництво FTX відображає «повний провал корпоративного контролю».

Джон Рей також мав дати свідчення в палаті. У готовій заяві він сказав, що FTX був хаосом.

Крах стався через «абсолютну концентрацію контролю в руках дуже невеликої групи вкрай недосвідчених і недосвідчених осіб», – писав він.