ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Казахстані держава хоче рахувати кожну ставку в букмекерських конторах. Мало того, ще й знати хто саме і скільки поставив 

НовиниУ Казахстані держава хоче рахувати кожну ставку в букмекерських конторах. Мало того,...

Букмекерські контори будуть передавати в центр обліку відомості про прийняті ставки на парі по кожному учаснику, включаючи його ім‘я та податковий номер, інформує «Казахстан сегодня». 

Міністерство культури і спорту Республіки Казахстан підготувало проєкт правил прийому, обліку та зберігання інформації про прийняті ставки на парі (у тому числі електронних) по кожному гравцю, коефіцієнти на варіанти результату парі, виграші та виплати за ними, а також передачі її іншим особам. 

Відповідно до правил, букмекерські контори та тоталізатори приймають ставки на парі (у тому числі електронні) по кожному учаснику парі через відповідну касу букмекерської контори або тоталізатора та (або) електронну касу букмекерської контори чи тоталізатора. 

Букмекерській конторі або тоталізатору не дозволятиметься приймати ставки за рахунок грошей, які не враховані в центрі обліку ставок. 

«Прийом (здійснення) готівкових та безготівкових платежів, у тому числі з використанням електронних грошей, між учасником парі та букмекерською конторою або тоталізатором, включаючи виплату виграшу, без участі центру обліку ставок забороняється», – сказано у проєкті. 

При цьому Центр обліку ставок відмовлятиме у прийомі готівкових та безготівкових платежів, у тому числі з використанням електронних грошей, від (на користь) особи, яка перебуває у списку осіб, обмежених в участі в азартних іграх та (або) парі, з направленням відповідного повідомлення про відмову. 

Букмекерські контори та тоталізатори за допомогою апаратно-програмних комплексів, підключених за допомогою мереж зв’язку до центру обліку ставок, будуть вести в онлайн-режимі облік усіх прийнятих ставок по кожному учаснику парі із зазначенням способу оплати ставки (готівковим або безготівковим способом, у тому числі з використанням електронних грошей); визначати учасників закладу, яким слід виплатити певні суми виграшів; вести облік сум виграшів, що підлягають виплаті та виплачених, за кожним учасником парі. 

Апаратно-програмні комплекси букмекерських контор та тоталізаторів за допомогою підключених до них мереж зв’язку забезпечують в онлайн-режимі передачу до центру обліку ставок відомостей про прийняті ставки на парі по кожному учаснику парі, коефіцієнти на варіанти результату парі, виграші та виплати за ними, у тому числі : 

– за учасниками парі – прізвище, ім’я, по батькові, ІІН, дата прийняття та сума ставки, сума та дата виграшу, сума та дата виплати виграшу, грошовий еквівалент виграшу, фіскальні дані; 

– за організаторами грального бізнесу – найменування юридичної особи, бізнес-ідентифікаційний номер, юридична адреса, вид об’єкта оподаткування, вид каси (наземна/електронна), місце знаходження каси, яка прийняла ставку.