ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

ІТ-армія, розробка безпілотників, штучний інтелект: як азарт-тех та інші IT-бізнеси працюють на перемогу

НовиниІТ-армія, розробка безпілотників, штучний інтелект: як азарт-тех та інші IT-бізнеси працюють на...

Напередодні повномасштабної війни інтерес до теми військових технологій з боку українського IT-ком’юніті можна було у кращому випадку характеризувати як «помірний». Однак за останні 9 місяців ситуація змінилася докорінно. Постійно зростаюча потреба у технологіях не залишилася без уваги місцевих бізнесів та стартапів, які активно включились у розробку відповідних рішень. 

CEO Favbet Tech Артем Скрипник розповідає про те, як українські айтішники «знаходять» себе у військових технологіях та оцінює перспективи національного military-tech.

Потенціал розвитку галузі – величезний. Зараз ми спостерігаємо зародження ринку

IT-рішення мають критичне значення на полі бою – і ми всі були свідками того, наскільки сильно наші військові залежать від технологій для успішного виконання бойових завдань.

Сьогодні ми бачимо мобілізацію за всіма напрямами діяльності. Наприклад, Мінцифри започаткувало IT-армію, яка атакує ворожу інфраструктуру, а з перших місяців війни та по сьогодні ще й займаються відстежуванням переміщень ворожих сил.

Багато зусиль зосереджено на розробці рішень в галузі великих даних, що важливо для розвідки, а також на кібербезпеці.

Україна – глибоко цифровізована держава, тому надійний захист IT-інфраструктури, енергосистем та баз даних є не менш затребуваними, аніж засоби ППО. Зростає кількість проєктів в галузі штучного інтелекту, робототехніки, розробки дронів. Останніх можна вважати локомотивом галузі – саме розробка та виробництво безпілотників різних модифікацій зараз найбільше «на слуху».