ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Ілон Маск говорив з путіним перед тим, як твітити про «мирний план»

НовиниІлон Маск говорив з путіним перед тим, як твітити про «мирний план»

Таку новину повідомив американський політичний консультант Ієн Бреммер з Eurasia Group. Він розіслав своїм клієнтам повідомлення, що найбагатша людина світу спілкувалася безпосередньо з путіним, цитує консультанта Vice.

Стверджується, що Ілон Маск безпосередньо спілкувався з президентом рф Володимиром Путіним перед тим, як опублікувати в Twitter пропозицію припинити війну в Україні, яка передбачала б передачу частини країни росії.

У розсилці, надісланій підписникам Eurasia Group, Ієн Бреммер написав, що генеральний директор Tesla Маск сказав йому, що путін «готовий до переговорів», але тільки якщо Крим залишиться російським, якщо Україна прийме форму постійного нейтралітету, та визнає анексію Луганська, Донецька, Херсона та Запоріжжя.

За словами Бреммера, Маск сказав, що путін сказав йому, що ці цілі будуть досягнуті «недивлячись ні на що», включаючи потенціал ядерного удару, якщо Україна вторгнеться в Крим, який рф анексувала в 2014.

Бреммер написав, що Маск сказав йому, що «треба зробити все, щоб уникнути такого результату».

На початку жовтня Маск опублікував по суті ті самі тези у Twitter, хоча він запропонував переголосувати референдуми на анексованих територіях, які Україна та Захід визнали фіктивними. Він запропонував переголосувати під наглядом ООН.

На початку цього року Маск викликав путіна на одиночний бій і сказав, що він спілкувався з ним через відеоконференцію минулого року, не згадуючи про цей нещодавній чат із російським президентом. Він став популярним в Україні на ранніх етапах війни, розмістивши свої інтернет-термінали Starlink, щоб підтримувати зв’язок з армією країни після вторгнення рф.

Бреммер написав, що Маск заявив, що відмовив українському запиту активувати Starlink у Криму. За даними британської газети Financial Times, українські сили повідомили про проблеми з підключенням, оскільки вони продовжують свій контрнаступ на території, які раніше були під контролем російських військ на сході та північному сході країни. Маск відповів, розкритикувавши повідомлення FT, заявивши, що те, що відбувається на полі бою, є «засекреченим».

Відповідь України на пропозицію Маска про мир у Twitter була лаконічною – один дипломат сказав йому «відчесатися», а президент України Володимир Зеленський опублікував власне опитування у соцмережі.

Тим часом у Кремлі привітали «позитивну» пропозицію Маска припинити війну, а його твіти також цитували російські державні ЗМІ.

Маск каже, що він все ще проукраїнський, але просто намагається уникнути ядерної війни.