ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Усім підряд і після новин про війну: як один з найбільших новинних телеграм-каналів України подає рекламу азарту

НовиниУсім підряд і після новин про війну: як один з найбільших новинних...

Один з найбільших новинних пабліків в українському телеграмі брудно грає. Мова йде про позиціонування реклами поміж новинними зведеннями з… фронту. 

Канал Україна Online, на який підписано понад 1,5 млн користувачів, грубо порушує законодавчі аспекти рекламування легального азарту. Мало того, у користувачів формується думка, що цей азарт – це легкі гроші.

Реклама гемблінгу в українській юрисдикції дозволена, але з базовими обмеженнями, які відповідають ключовим європейським стандартам:

промо мають містити попередження про відповідальний гемблінг;

азартні ігри не можна представляти як джерело доходів;

рекламу не можна спрямовувати на дітей та вразливі групи населення;

не можна рекламувати гемблінг у денний час

у аудиторії не повинна формуватися думка, що азарт є засобом легкого збагачення.

Як бачимо на доданих скрінах, усі ці застереження у телеграм-пабліку успішно ігноруються. Вже не кажучи про відсутність фільтрації контенту за віком. 

Реклама ліцензіатів подається без застережень щодо відповідальної гри, окрім того, її розміщують задля клікбейту одразу після повідомлень про стан справ на фронті, або після новин про російську мобілізацію, чим тільки поглиблюють негативне ставлення користувачів до такого продукту. Під кожним з таких повідомлень – купа негативної реакції, зокрема, емодзі у вигляді кавелдиків. 

Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе вже звернув на це увагу, заявивши про неетичну подачу реклами та порушення ЗУ «Про рекламу».

«Не зовсім коректно, коли в багатомільйонних пабліках після відеорепортажу і фото про звільнення територій нашими військовими чи публікацій про обстріл українських міст рашистами наступним публікується пост із закликом крутити рулетку або грати в автомати. Це має неадекватний вигляд. Завжди потрібно думати про емоційну складову реклами азартних ігор, зважати на чутливість самої індустрії та специфіку історичного періоду, в якому ми живемо.

Тому організаторам азартних ігор потрібно увімкнути мізки і не просто використовувати будь-які можливості рекламних розміщень, а думати, як це вплине хоча б на їхній бренд, не кажучи вже про індустрію загалом. А гравців закликаю грати відповідально та повідомляти про нелегальну рекламу азартних ігор на гарячу лінію UGC», – зауважує експерт.