ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Україна – зірка Саміту кіберстійкості в Лозанні, який організували британські Financial Times

АналітикаУкраїна - зірка Саміту кіберстійкості в Лозанні, який організували британські Financial Times

Як воюють наші бійці на цифровому фронті? Як убезпечити свої дані від брудних та липких рук російських зламників – про все це і не тільки говорили в Лозанні, де стартував Саміт кіберстійкості, який організували британські Financial Times. Серед ключових тем – український досвід у протистоянні російській агресії та уроки, які варто засвоїти світу з першої кібервійни.

Світовий бізнес активно цікавиться ситуацією в нашій країні. Адже чудово розуміє, що надалі проблема протистояння агресивним діям держав і численних груп хакерів у кіберпросторі стане однією з ключових для подальшого розвитку: як їхніх компаній, так і держав загалом. І ніхто не може почуватися захищеним чи вважати, що не зацікавить хакерів, повідомляють у Держспецзв‘язку.

Відкривав саміт заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора. Він підкреслив, що досвід України у кібервійні матиме надзвичайний вплив на формування кібербезпекової архітектури в майбутньому.

На відміну від звичної форми кінетичної війни, яка має визначені фізичні межі, об’єктами атак російських військових хакерів є не лише Україна, а й значна кількість інших демократичних країн. При цьому російські хакери не обмежуються державними установами. Для досягнення власних цілей вони так само атакують об’єкти критичної інфраструктури й великі компанії.

Для ефективного протистояння атакам у кіберпросторі державам і компаніям потрібно не лише зосереджуватися на створенні власних систем кіберзахисту, а й налагоджувати продуктивну кооперацію як всередині своїх країн, так і на міжнародному рівні.