ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У рф таки визнали Facebook і Instagram прибічниками тероризму

НовиниУ рф таки визнали Facebook і Instagram прибічниками тероризму

Ті росіяни, які поститимуть у Facebook, виявляється взаємодіють з екстремістською та терористичною організацією. 

Таких висновків дійшли у Росфінсонвторингу, і у жовтні недовго думаючи внесли материнську компанію соцмережі Meta до реєстру «екстремістських та терористичних організацій».

Щоправда, таке формулювання не поширюватиметься на месенджер WhatsApp. 

У вівторок 11 жовтня Росфінмоніторинг включив до реєстру «екстремістських та терористичних організацій» американську компанію Meta Марка Цукерберга, якій належать соцмережі Facebook та Instagram, а також месенджер WhatsApp.

До цього реєстру також відносяться «організації та фізичні особи, щодо яких є відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму». Meta – перша американська публічна компанія, яка потрапила до цього списку.

Позов про визнання Meta екстремістською організацією прокуратура рф подала 11 березня, а 21 березня Тверський суд Москви оголосив це рішення та заборонив діяльність Meta на території росії, інформує «Голос Америки». Компанію звинуватили у тому, що на її платформах звучать заклики до вбивства російських солдатів. У червні суд відхилив апеляцію Meta за рішенням про визнання її винною в екстремістській діяльності в рф. У суді адвокат компанії заявив, що Meta не займається екстремістською діяльністю та виступає проти русофобії.

При цьому технічно Facebook заблокований у рф з 4 березня, а Instagram – з 14 березня.

Російські офіційні особи регулярно заявляють, що визнання Meta «екстремістською» і обмеження, пов’язані з цим, не поширюються на її службу обміну повідомленнями WhatsApp.

У зв’язку з діями Росмоніторингу, російський юрист-правозахисник Павло Чиков попередив російських користувачів, що тепер просте розміщення логотипів Instagram і Facebook або реклами в цих мережах може бути визнано незаконним відповідно до російського кримінального кодексу.