ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Гра мільйонів. Як функціонує український футбол під час війни?

НовиниГра мільйонів. Як функціонує український футбол під час війни?

Зруйновані стадіони, окуповані домашні арени, від’їзд легіонерів, виступи на порожніх стадіонах під звуки сирен – реальність сучасного українського футболу, який долає перешкоди, адаптується, але й не думає здаватись. 

Перші місяці були надскладними, але сьогодні тотальна невизначеність змінилась на впевненість, що футбол, як і вся Україна, вистоїть. У цьому впевнені й у Favbet – провідній Entertainment Tech компанії України, яка навіть в умовах війни продовжує підтримувати українські команди.

З футболом, щоб не відбувалось

У багатьох футбольних фанатів Favbet асоціюється з Favbet Лігою – Українською Прем’єр-лігою зразка 2019-2021 років, а також формою київського «Динамо», яку фавбетівське лого прикрашає вже четвертий рік поспіль. Насправді ж, останні чотири роки компанія у різні періоди йшла пліч-о-пліч ледь не з більшістю клубів вищого дивізіону, а також з багатьма командами Першої ліги:

З 2018 року Favbet був спонсором 16 українських клубів.

«В 2022 році деякі з планів Favbet щодо спонсорства довелось коригувати – у лютому та березні нашою першочерговою задачею стали безпека співробітників, їхня фінансова підтримка, а також допомога армії. Коли ситуація трохи стабілізувалась, почали повертатись до звичної роботи, в тому числі й щодо партнерств, бо розуміли – чим довше стагнуємо, тим складнішим буде відновлення», – розповідає Денис Якимов, Head of Sport Marketing Favbet.

За словами Дениса, компанія вже мала діючі контракти з «Рухом» та «Динамо», тож співпрацю поновили, як тільки сторони владнали всі безпекові та організаційні питання, а Федерація заявила про поновлення турнірів.

Також було поновлене на сезон 2022/2023 партнерство з ужгородським «Минаєм», ковалівським «Колосом» та київською «Оболонню», з якими FAVBET йде пліч-о-пліч вже понад три роки. Перші два клуби у цьому сезоні продовжать виступу Прем’єр-лізі, тоді на «Оболонь» очікує боротьба за путівку у вищій дивізіон у чемпіонаті Першої ліги.

Цей рік також відзначився поновленням співпраці з ФК «Кривбас», якого Favbet підтримував у 2020-21 роках. За підсумками потужного сезону 2021/22 у Першій лізі криворізька команда змогла впевнено повернусь в еліту українського футболу.

Початок сезону в компанії відзначили ще одним важливим підписанням – новим партнером компанії став харківський «Металіст». За словами генерального директора футбольного клубу Валерія Григи, співпраця з Favbet стосуватиметься не лише виступів ФК у Прем’єр-лізі, але допоможе забезпечити функціонування молодіжної академії команди, що зараз переїхала в Чернівці.

Партнерство замість спонсорства

«Розглядати спонсорство як суто комерційну, або рекламну історію нам завжди здавалось неправильним. Бізнес, як і спорт, має створювати додаткову цінність для суспільства, у якому розвивається та функціонує, тож всі наші спонсорські контракти ми розглядаємо як партнерства – співпрацю двох сторін, об’єднаних спільними інтересами та цінностями як на футбольному полі, так і за її межами», – розповідають у Favbet.

Так, наприклад, 28 квітня Favbet підтримав «Динамо» під час благодійного матчу в Загребі в рамках благодійного турне команди «Матч за мир! Зупинимо війну!». На стадіоні «Максимир» київська команда тоді зустрілася з чинним чемпіоном Хорватії та організувала безкоштовний вхід для усіх українських вболівальників, а Favbet облаштував для них патріотичну фан-зону.

Подібні ініціативи в компанії підтримували й у попередні роки. Так, наприклад, у сезоні 2019/2020 роках Favbet проводив акцію «Давай, забивай», збільшуючи суму донату до БФ «Таблеточки» за кожний м’яч, забитий у Favbet Лізі. Зібрані кошти передавали у два етапи — всередині сезону та під час закриття.

«Звісно, зараз більшість нашої роботи зосереджена на головному — наближенні перемоги. Це й власна кіберармія на базі IT-відділу, і робота Favbet Foundation, що закупляє та доставляє нашим захисникам автівки та сучасне технічне обладнання, а також навіть промо на наших платформах, за допомогою яких ми ще краще можемо забезпечувати армію. Втім, наша підтримка українського футболу залишається на високому рівні, бо він — теж прояв сили на незламності», – говорить Денис Якимов.