ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як російський беттинг став українським ліцензіатом під час війни

ГоловнеЯк російський беттинг став українським ліцензіатом під час війни

В Україні, а не лише в європейських країнах, залишаються кейси російського бізнесу, який намагається обходити санкційні обмеження. Щоб викрити ці складні теми сайт InformNapalm публікує дослідження про діяльність та вплив букмекерської мережі 1XBet, яка має російських кінцевих бенефіціарів, але при цьому отримала ліцензію під час війни в Україні та намагається використовувати свій вплив для обходу санкцій в різних країнах.

Кому належить 1XBet

1XBet працював в Україні і до легалізації азартних ігор та відмивав кошти за рахунок міскодінгу: так, в ПриватБанку платежі на рахунок беттінгового сайту відображалися, як послуги житлово-комунальних послуг.

Зареєстрований в Україні «офіційний» 1XBet оперуватиме від імені ТОВ «Твоя беттінгова компанія». Вона була зареєстрована у червні 2021 і юридично немає жодних зв’язків із компанією росіян. Окрім бренду. Саме такого висновку дійшли спеціалісти КРАІЛ і видали ТОВ «Твоя беттінгова компанія» дві ліцензії – на ведення букмекерської діяльності та на організацію азартних ігор в інтернеті.

«Власник» у компанії один – Сергій Цибін. Цей дніпровський бізнесмен має і інші сумнівні активи. З ним та його родиною пов’язана низка підприємств в Україні та за кордоном.

Офіційно 1XBet – величезна структура, складена із сотень компаній по всьому світу. Це багаторівнева система офшорних підприємств, переплетена між собою людьми, послугами та контрактами. Юридично в цій групі не існує єдиного кінцевого власника, а іноді, начебто, і зв’язку між компаніями. Така система вибудовувалася півтора десятиріччя, щоб 1XBet мав змогу вести як легальну так і нелегальну діяльність, а реальні власники були захищені від претензій державних структур та діяльності правоохоронців різних країн.

Та кінцеві власники цього бізнесу все ж існують. Ними з моменту заснування 1XBet залишаються троє росіян – Роман Сєміохін, Сергій Каршков та Дмитрій Казорін. Перша беттінгова платформа 1XBet була створена ними в російському Брянську. Сергій Каршков колись був головою брянського відділу МВС рф по боротьбі із кіберзлочинами, Роман Сєміохін – має спільний бізнес по розведенню кроликів із жінкою екс-мера Брянська, депутата Брянської обласної думи, будівельного магната та єдинороса Ніколая Патова. Згодом Роман Сєміохін занурився у будівельну сферу. Місцеві ЗМІ писали що він скупив більшу частину комерційної нерухомості в місті та став одним з найвпливовіших людей в цьому регіоні. А ще трохи пізніше, разом із колегами, був фігурантом кримінальної справи щодо діяльності 1XBet в росії. Зараз всі засновники нібито знаходяться в міжнародному розшуку.

Фактично ж Сєміохін та Каршков живуть на Кіпрі, не бояться жодних арештів та навіть ходять без охорони, ведуть там бізнес. Як і в Брянську, вони викупають на Кіпрі землю і займаються будівництвом. Зокрема, будують власний 22-поверховий офіс, де розміщуватимуться розробники 1XBet.

Роман Семіохін

Про це вони відкрито розповіли російській редакції журналу Forbes. І навіть запросили журналіста на будівельний майданчик.

На росії у засновників 1XBet вже все добре. Із кримінальної справи зникли бенефіціари компанії і залишились тільки номінальні власники, які й потрапили до тюрми.

Те, що в росії власники 1XBet «сваі люді», підкреслює ще один факт: незважаючи на блокування сайтів 1XBet на території країни, без перешкод з боку правоохоронців та державного регулятора продовжує працювати інший продукт групи – 1хСтавка.

Самі ж Сєміохін та Каршков не спростовують інформацію, що 1XBet – їх бізнес. З іншого – кажуть, що жоден сайт 1XBet їм не належить.

Насправді ж, засновники ретельно контролюють діяльність кожного ресурсу. Втім, це не рятує контору від гучних скандалів. Найгучнішим за останні роки стало зупинення діяльності 1XBet на території Великої Британії після розслідування видання The Sunday Times в 2019.

На це відреагував британський державний регулятор ринку азартних ігор Gambling Comission. 1XBet втратив ліцензію на ведення діяльності в Британії, футбольні клуби Челсі, Ліверпуль та Тоттенгем отримали офіційне попередження про судове переслідування та багатомільйонні штрафи у випадку, коли вони продовжать просувати російський букмекерський бренд. Цей кейс став першим значним втручанням регулятора в фінансування клубів ігорною індустрією.

Ліцензія 1XBet також призупинена в Кенії, де російського букмекера викрили в просуванні та залучанні до азартних ігор молоді.

Є проблеми в букмекера і в Сполучених Штатах. Незважаючи на відсутність дозволу на ведення діяльності, 1XBet намагався залучити на свій ресурс гравців із США, пропонуючи за реєстрацію бонус більше $100. Бренд звинуватили в масовому розміщенні реклами на піратських ресурсах та стимулюванні розвитку піратства по всьому світу.

Після цих випадків у бізнеса Сєміохіна та Каршкова почалися труднощі з банковськими установами та партнерами по всьому світу. Цьому сприяла й відсутність прозорості з фінансовими оборудками – замість банковських рахунків 1XBet використовує криптовалюти та інші рішення, пов’язані з фінінжинірінгом.

Український регулятор КРАІЛ цього теж не помітив, як не помітив і російських засновників компанії. InformNapalm закликав українських правоохоронців втрутитися у цю ситуацію.