ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як підвищити ефективність благодійного фонду під час війни. Досвід Favbet Foundation 

АналітикаЯк підвищити ефективність благодійного фонду під час війни. Досвід Favbet Foundation 

Видання Vector проаналізувало, як нині українці гуртуються, аби якомога ефективніше донатити на армію. Кожен робить внесок на своєму «фронті»: захисники — на передовій, хто може працювати — працює на економіку та донатить благодійним проєктам. Символічні суми в пару десятків гривень в результаті перетворюються на мільйони і стають потужною підтримкою для тих, хто її потребує. 

Доба війни коштує приблизно 4,3 млрд грн. Українці щотижня перераховують за різними оцінками понад 1,5 млрд грн благодійних внесків. Важливим чинником залучення коштів є якісний краудфандинг і робота благодійних фондів. Як ефективно організувати роботу та залучити необхідні ресурси — Favbet Foundation ділиться досвідом.

Дивовижні результати українських фондів 

Протягом війни найбільшу суму зібрав спецрахунок НБУ для допомоги армії —   понад 17,5 млрд грн. Президентська фандрейзингова платформа United24 за перший місяць існування залучила 1,5 млрд грн. Наразі там вже 2 млрд грн. 

United24 наздоганяє лідерів недержавної військової благодійності — найбільший волонтерський фонд «Повернись живим» (3,5 млрд грн) Віталія Дейнеги й Тараса Чмута, а також фонд Сергія Притули, який зібрав 1 млрд грн донатів плюс 600 млн грн на «Народний Bayraktar».

«Повернись живим» позиціює себе як фонд компетентної допомоги армії. Реалізує масштабні проєкти на зразок придбання за 300 млн грн десяти безпілотних комплексів PD-2, що коригуватимуть, зокрема, американські системи HIMARS.

З іншого боку менші фонди вибирають вузькопрофільні теми. «Армія SOS» відома картами «Кропива», БПЛА, радіорозвідкою. Нова команда KOLO береться за швидку доставку невеликих партій спорядження. Довозили навіть в окупований Маріуполь.

Робити те, що вмієш

Зараз, як і у 2014–2015 роках, в Україні бум волонтерства. До початку війни популярнішим був донейтінг. Обсяг онлайн-пожертв 2021 року зріс на 12,1%.

Цьому сприяв розвиток зручних і безпечних форм перерахування грошей, створення краудфандингових платформ із широким вибором благодійних проєктів на кшталт dobro.ua.

Для збирачів грошей важлива: 

  • – репутація; 
  • – зручна платформа;
  • – змога легко приймати всі види пожертв, включно з криптовалютою;
  • – прозора звітність та зрозуміла мета.

Допомога армії в опитуваннях 2021 входила у першу трійку сфер благодійності (35%) після допомоги важкохворим дітям (68%) і дітям-сиротам (57%). Тепер потреби військових на першому місці.

Майже всі корпоративні БФ залишились у звичному для себе сегменті. Фонд Олени Пінчук опікувався проблемою ВІЛ, тому, логічно, зосередився на медичній галузі. Зокрема, спонсорують «Госпітальєрів» Яни Зінкевич.

АТБ тримає контакт із оперативним командуванням «Схід» — надсилає продукти на передову.

Ресторанний бізнес годує тероборону, ЗСУ та пенсіонерів. Благодійні фонди великих компаній найчастіше витрачають власні ресурси. 

Як ефективно залучити ресурси під час війни. Досвід Favbet Foundation 

До війни більшість з нас не цікавилася дронами, видами зброї та екіпіруванням. Тому не мати гадки, який бронік потрібен, — цілком нормально. Інша справа — витратити ресурс на неактуальну річ. Щоб цього не сталося, зверніться до спеціалістів — вони краще знають потреби фронту. Ми з 2021-го у контакті з «Повернись живим». Круті хлопці.

Не обмежуйтесь донатами

Ця війна — гра в довгу, отже, наблизити перемогу допоможе системність і щоденна робота. Вкладатися можна не тільки донатами. Купівля необхідних речей може стати кращою допомогою, адже деяке необхідне приладдя дуже важко знайти або доставити. 

Якщо передати зброю — це зекономить час військових на пошуки, купівлю та очікування. На прохання армійців із Миколаївщини ми придбали гвинтівку Desertech SRS A-1 американської компанії Desert Tactical Arms. А також всі «гаджети» до неї. Кажуть, що  це  — мрія снайперів.

У кожній галузі можна зробити щось корисне

Зараз допомоги потребують не тільки військові. Життя стало важким для багатьох, а для тих, хто і до війни потребував підтримки, — ще гіршим. Ми допомогли придбати «швидкі» для Миколаївщини, відкрили у Загребі (Хорватія) Центр адаптації українських біженців. Наразі там перебуває понад 14 000 вимушено переміщених осіб. 

Залучайте до благодійності співробітників і клієнтів

Людський капітал — найсильніша рушійна сила для боротьби та змін. Разом ми непереможні, й феномен суцільної згуртованості українців це доводить. У нас кожний третій — волонтерить.

  • Айтівці Favbet Tech стали «спецпризначенцями». Влаштовують «DDOS-Чорнобаївку» ворогу 24/7.
  • Favbet Tech створив сайт finders.in.ua — там дані 50 000 українців, яких розшукують рідні.
  • Гравці автоматично є донаторами армії — частина їхніх внесків спрямовується ЗСУ. 

Екіпіруйте «свого бійця»

У нас «своїх бійців» — 120. Це співробітники, які пішли на фронт, та їхні побратими. Ми всіх повністю екіпірували й опікуємось ними надалі.

Не полишайте соціальні проєкти з довоєнного часу 

Наш благодійний фонд заснований 2020 для підтримки молоді, освіти та спорту. З того, чим ми займалися до вторгнення, зберегли допомогу сиротинцям. Діти — це наш стимул жити й перемагати у цій клятій війні.