ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як Ілон Маск зламав Twitter і зробив йому ще гірше

ГоловнеЯк Ілон Маск зламав Twitter і зробив йому ще гірше

Бізнесмен Маск, по суті, викрив відсутність у Twitter ділових і фінансових перспектив. Після критики слабких сторін компанії він тепер хоче відмовитися від її покупки.

Протягом багатьох років Twitter посідав друге місце серед впливових соціальних мереж. Він ніколи не виріс до розміру та масштабу Facebook чи Instagram.

Потім увірвався Ілон Маск, досвідчений користувач сервісу. Він запропонував $44 млрд за купівлю Twitter і заявив, що компанія могла б працювати набагато краще, якби він керував. Він зневажливо ставився до керівництва Twitter, висміював його політику щодо контенту, скаржився на продукт і ввів у оману понад 7000 співробітників своїми заявами. Коли Маск виявив відсутність у компанії ділових і фінансових перспектив, акції Twitter впали більш ніж на 30%.

Тепер, коли мільярдер, намагається відмовитися від угоди про купівлю, він залишає Twitter у гіршому стані, ніж тоді, коли він сказав, що купить його. З кожним нав’язливим твітом і публічним глузуванням Маск підривав довіру до соціальної медіа-компанії, підривав моральний дух співробітників, лякав потенційних рекламодавців, наголошував на фінансових труднощах і поширював дезінформацію про те, як працює Twitter, пише The New York Times.

«Його взаємодія з Twitter сильно вплинула на компанію», — сказав Джейсон Голдман, член команди засновників Twitter, який також працював у раді директорів. «Співробітники, рекламодавці та ринок загалом не можуть бути переконані в компанії, чий шлях невідомий і яка тепер звернеться до суду, щоб завершити угоду з недобросовісним актором».

Нестабільна ситуація підкреслює, чому Twitter збирається подати до суду на Ілона Маска вже найближчим часом, щоб змусити завершити угоду. Судова битва, ймовірно, буде тривалою та дорогою, включаючи місяці коштовного судового розгляду та переговорів із високими ставками елітних юристів. Рішення далеко не визначене — Twitter може виграти, але, якщо програє, Маск може піти, заплативши тільки комісію за розрив. Або обидві сторони можуть переглянути угоду та домовитися.

У понеділок шкода, яку завдав 51-річний Маск, стала очевидною. Акції Twitter впали більш ніж на 11% до одного з найнижчих показників з 2020-го, оскільки інвестори очікують майбутньої судової битви. Відтоді, як Twitter прийняв пропозицію Маска про придбання 25 квітня, його акції втратили більше третини своєї вартості, оскільки інвестори дедалі скептичніше ставилися до того, що угода буде укладена на погоджених умовах (на відміну від цього, індекс Nasdaq з високим технологічним рівнем знизився приблизно на 12,5% за той самий період).

Twitter у понеділок відмовився від коментарів. У листі до юристів Маска в неділю юристи компанії заявили, що його крок щодо розірвання угоди був «недійсним і протиправним» і що бізнесмен «свідомо, навмисно, навмисно та суттєво порушив» свою угоду про купівлю фірми. Twitter продовжуватиме надавати інформацію Маску та працювати над закриттям транзакції, додається в листі.

Ілон Маск не відповів на запити видання про коментарі. У неділю мільярдер, який назвав кількість фальшивих облікових записів на платформі Twitter причиною того, що він не може купити компанію, опублікував у Twitter фотографію, на якій він сміється над ситуацією.

З усіх уламків, які містер Маск залишає в Twitter, найвидатнішим, можливо, є те, як жорстоко він викрив погіршення фінансових і ділових перспектив компанії. Twitter працював зі збитками протягом 7 з 9 років, коли він був публічною компанією. Під час обговорення пропозиції Маска компанія не отримала серйозного інтересу з боку інших претендентів, кажуть люди, які знають ситуацію. Правління Twitter вирішило, що пропозиція Маска в $54,20 за акцію була найкращою, яку вона могла отримати, припускаючи, що вони не бачать способу досягти цієї ціни самостійно.

«Відсутність переконання правління в довгостроковому майбутньому компанії залишатиметься на співробітниках, партнерах і акціонерах незалежно від результату з Ілоном», — сказав Голдман.

За останні місяці бізнес Twitter погіршився. Параг Агравал, виконавчий директор Twitter, зазначив у травневому зверненні до співробітників, що компанія не досягла своїх бізнес- та фінансових цілей. Щоб вирішити ці проблеми, він витіснив керівників відділу продуктів і доходів, уповільнив наймання та почав намагатися залучити нових користувачів і диверсифікувати електронну комерцію. У квітні компанія припинила надавати інвесторам перспективні фінансові прогнози до моменту придбання.

Ця траєкторія навряд чи зміниться, оскільки невизначеність щодо угоди бентежить рекламодавців, головне джерело доходу Twitter.

«Найближчим часом Twitter матиме проблеми із запевненням сором’язливих рекламодавців та їхніх користувачів, що вони будуть стабільними», — сказав Анджело Карузоне, президент контрольної групи Media Matters для Америки.

У тому, що було неявним дослідженням вищого керівництва Twitter, Маск сказав, що міг би зробити набагато краще з компанією.

У травневій презентації для інвесторів він заявив, що планує збільшити дохід компанії вп’ятеро до $26,4 млрд до 2028 та охопити 931 мільйон користувачів того ж року, порівняно з 217 мільйонами наприкінці минулого року.

У листі, поданому до Комісії з цінних паперів і бірж у п’ятницю, Маск наголосив на некерованому фінансовому керуванні Twitter. «Погіршення бізнес-перспектив і фінансових перспектив компанії» змусили його задуматися, написали його юристи, особливо враховуючи нещодавні «фінансові показники та переглянуті прогнози» Twitter на майбутній фінансовий рік.

Ілон Маск, який має понад 100 мільйонів підписників у Twitter, також образив і продукт мережі, заявивши, що він не такий привабливий, як інші програми. Він неодноразово стверджував без доказів, що Twitter переповнений більшою кількістю неавтентичних облікових записів, ніж він оприлюднив; такі облікові записи можна автоматизувати для видалення токсичного або неправдивого вмісту. (Компанія заявила, що менше 5% облікових записів на її платформі є ботами).

Експерти з дезінформації вважають, що його висловлювання про фейкові облікові записи послабили довіру до Twitter саме тоді, коли компанія готується пом’якшити гарячі політичні дискусії щодо майбутніх виборів у Бразилії та проміжних виборів цієї осені в Сполучених Штатах.

В іншій критиці Twitter є і те, як компанія контролює контент, Маск пообіцяв скасувати політику модерації мережі в ім’я свободи слова. У травні він заявив, що «скасує постійну заборону» колишнього президента Дональда Дж. Трампа на Twitter, дозволяючи тому повернутися в соціальну мережу. Це розлютило правих користувачів, які давно звинувачували компанію в цензурі, і знову поставило питання про те, як Twitter має вирішувати дебати щодо обмежень свободи слова.

За словами шістьох нинішніх і колишніх співробітників, всередині компанії моральний дух співробітників впав, що призвело до внутрішніх чвар і виснаження.

Деякі з тих, хто залишився, сказали, що відчули полегшення від того, що Маск, схоже, вирішив не володіти компанією. Інші ділилися нігілістичними мемами або відкрито критикували правління та керівників Twitter за те, що вони взагалі підтримали пропозицію Маска, згідно з внутрішніми повідомленнями, які переглянула The New York Times. Двоє людей, які знають хід їхніх думок, повідомили, що серед керівників панував настрій похмурої рішучості.

Еван Вільямс, засновник Twitter, у п’ятницю написав, що бажає покласти край витівкам Маска.

«Якби я все ще був у правлінні, я б запитав, чи можемо ми просто дозволити всьому цьому потворному епізоду закінчитися», — написав Вільямс у відповідь на оголошення про те, що Twitter має намір подати до суду на Маска та змусити угоду просувати. «Сподіваюся, це план, і це стратегія».

Ману Корнет, співробітник Twitter, проілюстрував настрій карикатурою, яка показувала розбиту компанію, яку необережний удар ліктя Маска скинув з полиці. Його підпис: «Ти зламав це, ти купиш це!»