ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Ілон Маск таки хоче купити увесь Twitter

ГоловнеІлон Маск таки хоче купити увесь Twitter

Підприємець-мільярдер Ілон Маск запропонував передати Twitter Inc. у приватну угоду на суму 43 мільярди доларів, критикуючи керівництво компанії та заявляючи, що він та людина, яка може розкрити «надзвичайний потенціал» комунікаційної платформи, якою щодня користуються понад 200 мільйонів людей, інформує Bloomberg.

Найбагатша людина світу заявила, що заплатить 54,20 доларів за акцію готівкою, що на 38% вище ціни 1 квітня, в останній торговий день перед тим, як Маск оприлюднив свою частку. Акції соціальної медіа-компанії майже не змінилися на рівні 45,81 долара в Нью-Йорку в четвер, що є ознакою скепсису щодо того, що один з найвідвертіших користувачів платформи вдасться спробувати поглинання.

50-річний Маск оголосив про пропозицію угоди в Комісії з цінних паперів і бірж США в четвер після того, як відмовився від можливості посісти місце в раді компанії. Маск, який також контролює Tesla Inc., вперше оприлюднив частку Twitter близько 9% 4 квітня, що зробило його найбільшим індивідуальним інвестором. Акції Tesla впали приблизно на 3% через занепокоєння, що спроба придбати Twitter буде відволікати Маска.

У Twitter заявили, що розглянуть цю пропозицію, і будь-яка відповідь відповідатиме інтересам «всіх акціонерів Twitter». Рада, яка мала зустрітися, щоб оцінити пропозицію рано в четвер, вважає поглинання небажаним і, ймовірно, буде опиратися їй, повідомляє видання із посиланням на власне джерело.

В інтерв’ю на конференції TED у четвер у Ванкувері Маск сказав, що не впевнений, що вдасться придбати соцмережу, і вказав, що у нього є план Б, якщо правління Twitter відхилить його пропозицію. Він відмовився давати детальнішу інформацію.

Twitter відмовився коментувати засідання ради чи коментарі Маска на TED.

Ця заявка — це найважче зіткнення між Маском і платформою соціальних мереж. Мільярдер є одним із найпопулярніших користувачів Twitter, часто твітує меми та насмішки понад 80 мільйонам підписників зі сторінки @elonmusk. Він оголосив про зміни, які він хотів би запровадити на платформі соцмедіа, і компанія запропонувала йому місце в раді після оголошення про його частку в 3,35 мільярда доларів.

Після цього, Маск негайно почав звертатися до інших користувачів щодо майбутніх кроків, від перетворення штаб-квартири Twitter у Сан-Франциско на притулок для бездомних і додавання кнопки редагування твітів до надання автоматичних позначок підтвердження користувачам преміум-класу. В одному твіті було висловлено припущення, що Twitter може вмирати, враховуючи, що кілька знаменитостей з великою кількістю підписників рідко пишуть твіти.

Незадоволений впливом, який він має через те, що є найбільшим інвестором Twitter, тепер Маск почав повне поглинання, і він один з небагатьох людей на планеті, яка може собі це дозволити. За даними Bloomberg Billionaires Index, зараз статок Маска становить близько 260 мільярдів доларів.

Незважаючи на те, що бізнесмен є найбагатшою людиною у світі, поки невідомо, як він знайде 43 мільярди доларів готівкою.

«Це стає ворожою пропозицією поглинання, яка коштуватиме серйозної суми кешу», — сказав Ніл Кемплінг, керівник дослідження TMT у Mirabaud Equity Research. «Йому доведеться продати пристойну частину акцій Tesla, щоб профінансувати її, або отримати величезну позику під неї».