ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Ілон Маск може стати зміцнюючим чинником для Twitter

АналітикаІлон Маск може стати зміцнюючим чинником для Twitter

Twitter виграє від своєї лінійки високопоставлених користувачів і ботів, що, ймовірно, зробить його більш стійким до спаду.

Якщо Ілон Маск врешті-решт захопить Twitter Inc., він швидко виявить, що єдина функція, яку він найбільше зневажає, боти, є ключем до постійного зростання платформи. Маск також може бути радий бачити, що його головний конкурент у ефемерних соціальних мережах, Snap Inc., навіть не має тієї самої «проблеми», пише оглядач Bloomberg Тім Калпен.

Обидві компанії повідомили про прибутки минулого тижня і так само розчарували інвесторів. На папері продуктивність Twitter була гіршою. Дохід був на 11% нижчим за очікуваний, а операційні збитки перевищили оцінки на 35% продажів. У Snap ці показники становили 2,8% і 21% відповідно. І все ж у п’ятницю Snap було покарано падінням акцій на 39%, тоді як Twitter закрився на 0,8% вище.

«Не буде перебільшенням сказати, що інвестори Snap схильні надмірно реагувати. Його акції рухаються в середньому на 20% в будь-якому напрямку після прибутку, а акції Twitter коливаються на 11%, згідно з даними, зібраними Bloomberg. Ця тенденція спостерігалася задовго до того, як Маск оголосив про плани придбати останню», говорить Калпен.

Серед широкого кола інтернет-компаній і компаній соціальних медіа Snap і Twitter найбільше схожі. Хоча Meta Platforms Inc. (Facebook, Instagram) і Alphabet Inc. (YouTube) можна вважати конкурентами за увагу та рекламні долари, жодна з них не є компаніями, що займаються одним продуктом і сильно залежать від короткого періоду уваги своєї аудиторії. TikTok від ByteDance Ltd. може бути більш аналогічним, але його материнська компанія отримує дохід від кількох потоків завдяки каталогу орієнтованих на Китай продуктів, таких як Douyin і Toutiao.

У Twitter користувачі публікують короткі повідомлення довжиною до 280 символів — іноді додають зображення, відео чи посилання — які залишаються на платформі назавжди, але найчастіше переглядаються незабаром після публікації. Snap є дуже візуальним і навіть більш миттєвим, з загальнодоступними публікаціями та прямими повідомленнями, які часто зникають протягом дня завдяки функції зникнення повідомлень, навколо якої було створено продукт.

Те, що відрізняє їх один від одного і, можливо, робить Twitter більш стійким, це дві чіткі відмінності. По-перше, Twitter отримує вигоду від великих впливових користувачів. Президент Дональд Трамп використовував його як інструмент для нових політичних заяв, перш ніж його заборонили після заворушень 6 січня в Капітолії США. Маск уже був плідним користувачем, коли його сумнозвісний твіт у 2018 році про «забезпечення фінансування» призвів до того, що він був обтяжений ситтерами (користувачами, які чекали на його твіти) у Twitter. Хоча вони вже були відомими, і Трамп, і Маск використовували платформу, щоб привернути ще більше уваги.

«Незважаючи на те, що багато людей є відомими в Instagram або про них дізналися в TikTok (Lil Nas X) і YouTube (Джастін Бібер), вам буде важко назвати будь-яку знаменитість, яка досягла успіху в Snapchat або привернула трафік до нього. Хоча перспектива втратити знаменитість змусила інвесторів панікувати», розмірковує колумнист.

Інвестори охочіше пробачать погані прибутки Twitter, оскільки це платформа, яку вони також використовують, і не можуть уявити собі світ без неї.

Ще одна важлива відмінність між Snap і Twitter відбувається за лаштунками. Щонайменше десять років Twitter дозволяв розробникам програмного забезпечення підключатися до його каналу даних через інтерфейс прикладного програмування (API). Це дає змогу будь-кому створити бота, який не лише автоматично розміщуватиме публікації, але й завантажуватиме купу інформації про минулі твіти для аналізу. Snap також пропонує API, але в основному спрямований на те, щоб полегшити корпораціям створення та публікацію кращої реклами. Він отримує «практично весь» свій дохід від реклами, тоді як його побічний бізнес у сфері апаратного забезпечення є «несуттєвим».

Однак Маск не любить ботів і стверджує, що в Twitter їх набагато більше, ніж повідомляє компанія. Існує мало доказів на підтримку заяви керівника Tesla Inc., але він використовує їх, щоб спробувати відмовитися від угоди про купівлю компанії за 44 мільярди доларів.

Мільярдер має право: боти Twitter можуть дратувати та завдавати шкоди. Автоматизовані облікові записи, які просувають шахрайство з криптовалютою та переслідують активістів-правозахисників, є проблемою, яку Twitter має краще вирішити. Але в його скаргах немає належного розмежування між хорошими та поганими ботами, і, здається, не згадується різниця між цими підробленими та автентифікованими обліковими записами, які не автоматизовані.