ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Улюблений дописувач: Ілон Маск купив 9% Twitter

ГоловнеУлюблений дописувач: Ілон Маск купив 9% Twitter

Ілон Маск щойно купив 9% Twitter, такий цікавий інсайд оприлюднило американське видання CNBC у вівторок вранці 5 квітня.

Акції Twitter злетіли на ранкових торгах у понеділок після того, як в документах з’ясувалося, що генеральний директор Tesla Ілон Маск придбав 9,2% акцій соціальної мережі.

73 486 938 акцій Маска роблять його найбільшим акціонером Twitter, і CNBC оцінила їх у 2,89 мільярда доларів за ціною закриття в п’ятницю 1 квітня — це частка від статків найбагатшої людини світу в 273 мільярди доларів, за даними Bloomberg.

Маск протягом багатьох років був одним із найвідоміших користувачів Twitter, у нього на сьогоднішній день понад 80 мільйонів підписників. Від його твітів у буквальному сенсі ходили окропом всі: від економістів до оглядачів світської хроніки. Дехто навіть судився: в 2019 відбувся суд за наклеп після того, як він назвав британського дослідника печер «педотурцем». Маска не визнали винним.

У 2018 Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) стягнула з нього 20 мільйонів доларів штрафу за «введення в оману інвесторів твітами». Зіткнення з SEC також призвело до того, що Маску довелося перевіряти деякі з його твітів адвокатами Tesla.

Останніми тижнями Маск розкритикував Twitter за «недотримання принципів свободи слова» і навіть заявив, що розглядає можливість створення нової платформи соціальних мереж.

Залишається з’ясувати, який вплив, якщо він буде, матиме право власності Маска на соціальну мережу. Частка власності Маска пасивна, що означає, що він є звичайним акціонером і не має ніякого відношення до діяльності компанії.

Однак аналітики припускали, що він може врешті-решт спробувати «якийсь викуп».

Покупка Маска негайно призвела до зростання акцій соціальної мережі більш, ніж на 20% у понеділок 4 квітня вранці.

Що значить ця покупка для акціонерів Маска? Видання підрахувало: якби ви інвестували 1000 доларів США в Twitter п’ять років тому, 4 квітня 2017, ваші інвестиції зросли б на 236,7% станом на понеділок на 11:55 дня, із загальною ринковою вартістю 3366,92 доларів США.

Однак ваш прибуток був меншим, якби ви інвестували в Twitter за ціною 26 доларів на IPO у 2013. Ті самі інвестиції в 1000 доларів, зроблені 7 листопада 2013, будуть коштувати 1902 доларів США за ціною вранці понеділка в 49,46 доларів США — прибуток 90,2%.

За ті ж два періоди часу для соцмережі індекс S&P 500 зріс на 93,7% і 161,7% відповідно.

Незважаючи на зростання Twitter протягом багатьох років і недавню участь Маска, минулі прибутки окремих акцій не передбачають майбутніх результатів.

І замість того, щоб намагатися передбачити, які акції зростуть, а які знизяться, подумайте про покупку недорогих індексних фондів і утримання їх. Цей тип диверсифікованого фонду зазвичай залишається відносно постійним і уникає злетів і падінь, які супроводжуються вибором окремих акцій.