ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як допомогти зберегти легальний азарт в Україні?

АналітикаЯк допомогти зберегти легальний азарт в Україні?

Нині українська економіка знаходиьься у таких умовах, коли потрібно боротися за буквально кожного платника податків. Надто, коли мова йде про гральний бізнес, який нині є суттєвою підтримкою і бюджету, і захисту країни. Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе говорить – потрібні механізми, які б допомагали призупинити ліцензії тоді, коли немає фізичної змоги працювати. Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей як орган виконавчої влади затвердила проєкт законодавчої ініціативи, щоб зберегти в Україні ліцензованих організаторів азартних ігор. Проєкт стосується регулювання питання про припинення дії ліцензій на період воєнного стану та відновлення їхньої дії після закінчення війни. Ця ініціатива дає можливість ліцензіатам офіційно призупинити свою діяльність і водночас не нести юридичних та фінансових ризиків, пише Кучухідзе у власному блозі.

Незважаючи на очевидні успіхи України у війні проти росії, воєнні дії й далі негативно впливають на українську економіку. А галузі, які не належать до задоволення потреб першої необхідності або військово-промислового комплексу, переживають ці негативні наслідки важче за всіх. Сфера азартних ігор якраз належить до таких напрямків економіки. Розуміючи це, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) виступила із законодавчою ініціативою про підтримку сектора.

Попри складну економічну ситуацію та несприятливі умови для ведення бізнесу, легальні організатори азартних ігор продовжують не тільки працювати та платити ліцензійні внески, але й надають посильну допомогу державі у війні проти росії.

Зі свого боку, держава, розуміючи важливість збереження досягнень реформи з легалізації гемблінгу, також намагається допомогти бізнесу втриматися на плаву. Адже будь-який збережений сектор економіки у воєнний час – це джерело додаткових надходжень до бюджету для післявоєнного відновлення.

Так, нещодавно було зроблено перший, але дуже важливий крок: Комісія як орган виконавчої влади погодила проєкт законодавчої ініціативи, щоб зберегти в Україні ліцензованих організаторів азартних ігор. Проєкт стосується насамперед врегулювання питання про призупинення дії ліцензій на період воєнного стану та відновлення їхньої дії після закінчення війни.

Ініціатива є вкрай важливою, оскільки, по суті, надає право легальним організаторам азартних ігор відтермінувати ліцензійні платежі під час воєнного стану за умови подання заяви про зупинення дії ліцензії. Також пропонуються й інші практичні кроки, спрямовані на допомогу бізнесу.

1. Період припинення дії ліцензії не включається до терміну дії ліцензії. Тобто ліцензіати не зобов’язані вносити ліцензійні платежі за період, доки дія їхньої ліцензії була припинена.

2. Під час воєнного стану та в тридцятиденний термін після його закінчення організатори азартних ігор звільняються від відповідальності у вигляді анулювання ліцензії через несплату ліцензійних платежів. Тобто у легальних організаторів буде ще місяць після закінчення воєнного стану для того, щоб внести оплату за ліцензії та відновити їхню дію.

3. Якщо в період дії воєнного стану перестали працювати реєстри КРАІЛ, то після закінчення особливого правового режиму організаторам азартних ігор дається три дні для внесення всіх необхідних даних до відповідних реєстрів.

4. Під час зупинення дії ліцензії організатор азартних ігор не може організовувати та проводити азартні ігри.

Ця ініціатива дає можливість легальним організаторам офіційно призупинити свою діяльність і водночас не нести юридичних та фінансових ризиків. Така синергія бізнесу та держави говорить про високий рівень довіри між сектором та регулятором, який вдалось досягти лише за два роки функціонування легального ринку гемблінгу. Подібний підхід регулятора також свідчить про глибоке розуміння потреб бізнесу і те, що легальний гемблінг у перспективі приноситиме десятки мільйонів доларів доходів для державного бюджету.