ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Чому Чарлз ІІІ заборонив сину привозити Меган Маркл на прощання з королевою? 

НовиниЧому Чарлз ІІІ заборонив сину привозити Меган Маркл на прощання з королевою? 

Батько-король Чарлз ІІІ заявив молодшому синові Гаррі, що недоречно привозити у замок Балморал його дружину – герцогиню Сасекську Меган. 

Тож, принц вирізнявся самотністю, коли 8 вересня прилетів до Шотландії сказати останнє «пробач» бабусі.  

Герцог Сассекський був першим представником королівської сім’ї, який покинув шотландський маєток, і був останнім, хто прибув після того, як прилетів туди, коли з’явилися новини про погіршення здоров’я його бабусі. Однак попрощатися ще за життя Єлизавети ІІ не вдалося. 

73-річний король Чарльз і сестра Анна, королівська принцеса, 72 роки, були єдиними представниками королівської сім’ї, яким вдалося побачити королеву перед її смертю.

Двоє її старших дітей були в Шотландії, коли здоров’я монарха погіршилося, і обидва просиділи біля її ліжка, щоб попрощатися.

8 вересня 37-річний Гаррі, очевидно, все ще був охоплений горем, коли повернувся в котедж Фрогмор у Віндзорі, куди прибув з дружиною.

На фотографіях видно, що він зі скляними очима та прикриває рукою рота, переживаючи власне горе, пише Sun.

Гаррі був у Фрогморі, коли Чарльз сказав йому під час телефонної розмови біля ліжка вмираючої королеви не брати Меган із собою в Балморал.

Джерело розповіло: «Чарльз сказав Гаррі, що було б неправильно або недоречно перебувати Меган в Балморалі в такий глибоко сумний час. Йому пояснили, що Кейт теж не збирається, і що кількість справді буде обмежена найближчими родичами. Чарльз дав зрозуміти, що Меган тут не раді».

Гаррі також відмовили в місці в літаку RAF, який доставив його брата принца Вільяма та його дядьків принців Едварда та Ендрю до Шотландії.

Попри цей факт, Гаррі та Меган оголосили в обідній час четверга 8 вересня, не порадившись з рештою родини, що вони таки «поїдуть до Шотландії» разом. Хай би там що. 

Однак, після батькового втручання Гаррі погодився приїхати сам. У результаті йому довелося шукати літак, тож він прибув у Балморал лише 8 вересня о 19:52 — майже через 90 хвилин після того, як громадськості було оголошено про смерть королеви.

9 вересня о 8:20 ранку — трохи більше ніж через 12 годин — він повернувся до аеропорту Абердіна, щоб встигнути на перший рейс до Хітроу.

Коли він прибув до аеропорту, його заспокоїв працівник авіакомпанії, і вони розділили зворушливий момент перед тим, як принц сів на борт літака. Він сидів з охоронцем і залишався пригніченим протягом усього польоту.

«Як сумно бачити його самого без інших членів королівської сім’ї»

Один пасажир розповів The Sun: «Він ледве рухався протягом усього годинного польоту і, очевидно, думав про свою улюблену бабусю. Було так сумно бачити його без інших членів королівської сім’ї, які б його втішили. Я дуже сподіваюся, що смерть королеви допоможе їм вилікувати розбіжності».

Каліфорнійці Гаррі та Меган були у Великій Британії на низці благодійних заходів, коли оголосили про свої плани разом поїхати до Балморалу.

Згодом, король наказав синам демонструвати єдиний фронт і помиритися. Королівські джерела розповіли, що принц Вільям спробував закопати сокиру війни, простягнувши «оливкову гілку» своєму молодшому братові принцу Гаррі, попросивши його приєднатися до нього на прогулянці за межами Віндзорського замку після телефонної розмови з батьком Чарльзом.

Принци Вільям і Гаррі разом зі своїми дружинами Кейт Міддлтон і Меган Маркл оглянули квіти та плакати, які продовжують приносити британці на знак скорботи за королевою Єлизаветою. Експертка з мови тіла Джуді Джеймс припустила, що колись «чудова четвірка» тепер відчувала себе ніяково в компанії один одного.

Щоправда, інші експерти гадають, що возз’єднання може стати поворотним моментом у натягнутих стосунках між братами, які посварилися після серії скандальних інтерв’ю Гаррі та Меган. Представник Кенсінгтонського палацу повідомив, що принц Вельський запросив брата приєднатися до нього та дружини під час прогулянки 10 вересня. Але, аби просто вийти на люди, за даними The Times, знадобилися тривалі переговори, що затримало їхнє прибуття на 45 хвилин.

«Принц Вельський подумав, що це важлива демонстрація єдності у надзвичайно важкий час для сім’ї», — зазначив інсайдер з палацу.

Принц Вільям з дружиною тепер мають титули головних спадкоємців престолу – принци Вельські. Про що оголосив Чарлз ІІІ 9 вересня: «Мій нащадок Вільям отримає шотландський титул та приймає титул герцога Корнуольського. І також я оголошую, що дарую йому титул принца Вельського». 

Поховання королеви Єлизавети ІІ відбудеться 19 вересня. 13 вересня труну літаком перевезуть до Лондона, а 14 вересня доправлять із Букінгемського палацу до Вестмінстерського, де протягом чотирьох днів буде організоване прощання з королевою.

Після завершення прощання у Вестмінстерському абатстві труну з тілом королеви доправлять до Віндзорського замку, де Єлизавета II буде похована.

Очікується, що на похорон королеви приїдуть лідери багатьох країн світу. Про свій намір приїхати до Лондона, зокрема, заявили президент США Джо Байден і японський імператор Нарухіто.

Президент Володимир Зеленський взяв участь у заходах із вшанування пам’яті королеви Єлизавети II у британській амбасаді.

Як повідомляє Офіс президента, Зеленський зробив запис у книзі скорботи та поклав квіти на території резиденції. Також він висловив щирі співчуття від імені українського народу Сполученому Королівству та країнам Співдружності.