ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Азарт від Google, бан на виплати: застосунок, що працюватиме тільки в Індії

АналітикаАзарт від Google, бан на виплати: застосунок, що працюватиме тільки в Індії

У вересні стартує пілотна програма, яка дозволить використовувати певні азартні додатки в Google Play у країні.

Компанія, що належить Alphabet, повідомила 8 вересня, що Google відкриває свій онлайн-магазин додатків для місцевих розробників, які створюють застосунки для щоденного фентезі-спорту (DFS) і раммі (це група ігор, де потрібно позбутися усіх своїх карт-плиточок доти, доки це не зробить інший гравець).

Це значний перехід від здебільшого антиігорної позиції платформи, хоча азартні ігри на реальні гроші залишаються делікатною темою.

Тепер розробники можуть подавати свої запити на участь у пілотній програмі, яка може розпочатися 28 вересня. Вона триватиме рік, після чого, якщо влада Індії не втрутиться, вона може стати постійним доповненням до Google Play.

Google вже давно дотримується політики, яка забороняє додатки для азартних ігор на реальні гроші в Google Play. Але пілотна програма, здається, свідчить про зміни. Однак розробники, які беруть участь у програмі, не зможуть використовувати власну платіжну систему Google. Натомість їм потрібно буде знайти сторонні рішення.

Крім того, вони повинні будуть переконатися, що їхні програми відповідають місцевим нормам. Наприклад, вони не можуть порушувати місцеві закони штату, повинні мати належні ліцензії та гарантувати, що ніхто молодше 18 років не матиме доступу до програм.

Реагування на попит

Ініціатива, за словами Google, є відповіддю на запити користувачів щодо включення DFS і rummy. Це також може бути через потенційні гроші, які компанія може заробити, змінивши свою політику.

Три індійські компанії, Dream11, Mobile Premier League і Games 24×7, пропонують застосунки Android DFS, кожна з фірм вартістю понад 1 мільярд доларів. Користувачам доводиться завантажувати програми локально, але незабаром вони можуть знайти їх у Google Play, якщо їх приймуть до програми.

Федерація індійського фентезі-спорту (FIFS) вказує, що торік ринок фентезі-спорту країни коштував 4,35 мільярда доларів. За прогнозами, до 2025 його вартість перевищить 20 мільярдів доларів.

Туманні закони Індії про азартні ігри

В Індії Закон про азартні ігри забороняє гемблінг або ігри на удачу, але не забороняє ігри на навички. Але країні було важко дійти консенсусу щодо цього визначення.

Легалізація покеру досі не знаходить підтримки. Те саме стосується й легального щоденного фентезі-спорту (DFS). Проте раммі охоче сприймається скрізь і залишається надзвичайно популярною по всій країні, за деякими оцінками, у цю гру грає понад 76% населення, пише Casino.org.

Прихильники DFS у Карнатаці здобули перемогу, скасувавши заборону в лютому. Однак в Ассамі, Телангані та інших штатах все ще діють заборони.


Соломонове рішення

Хоча дехто вітає рішення Google, не всі задоволені цією ідеєю. Починають з’являтися звинувачення Google у «дискримінації» та «зловживанні службовим становищем».

Генеральний директор Всеіндійської ігрової федерації (AIGF) Роланд Ландерс сказав, що цей крок є кроком у правильному напрямку, але не заходить достатньо далеко. Він стверджує, що є багато інших ігор, які Google повинен включити. Лендерс додав, що цей крок змусить невеликі компанії залишити бізнес, оскільки вони не зможуть конкурувати з організаціями з глибокими кишенями.

«Необхідно переосмислити це рішення, у зв’язку з чим Google може розпочати судовий процес. Це, безсумнівно, створює непотрібну різницю між різними видами ігор, які пропонуються в категорії [ігор на реальні гроші] в ігровій індустрії, що швидко розвивається», — сказав адвокат Абхішек Малхотра.