ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

КРАІЛ прокоментувала ситуацію навколо 1хBet: «Встановити російське коріння бренду вдалося лише завдяки спільній перевірці з СБУ та БЕБ»

Інтерв'юКРАІЛ прокоментувала ситуацію навколо 1хBet: «Встановити російське коріння бренду вдалося лише завдяки...

Свій коментар Олена Водолажко надала держагенції Укрінформ. Вона переконана – дії регулятора у цій історії – цілком підзвітні і законні. Попри той факт, що тривалий час Комісія не вбачала жодних порушень у діях компанії, якій належать права на російський букмекерський бренд на теренах України. Хоча і активісти, і журналісти, і навіть відповідні петиції до президента України прямо вказували на те, що 1xBet – має російське походження. Останньою краплею стало зауваження голови Мінцифри про те, що функціонал відомства може бути звужений до формату цифрового застосунку. Тож, 7 вересня держрегулятор анулював скандальному оператору дві ліцензії.

«У нас є чітко прописані закон і ліцензійні умови — згідно з ними й працюємо. Саме тому у своїх рішеннях ми впевнені, але, безумовно, ніхто не скасовував окремих проявів недоброчесності наших піднаглядних суб’єктів.

Саме з цієї причини було ініційовано перевірку достовірності документів ТОВ «ТБК». Наша мета — бути не голослівними, а дієвими. Тому публічне звернення під час перевірки у нас було лише одне, аби запобігти будь-яким маніпуляціям. Ми звернулися до низки  компетентних органів — СБУ, БЕБ, Державної служби фінансового моніторингу. Завдяки цій співпраці вдалося виявити те, що так добре приховував ліцензіат. Тому після отримання від Бюро економічної безпеки документальних підтверджень, як ми і заявляли, було одразу ж ухвалено рішення про анулювання ліцензії», – коментує Олена Водолажко. 

І додає, що КРАІЛ впевнена у правомірності своїх дій, оскільки ми працюємо в межах повноважень і відповідно до законодавства України. Також, чиновниця вважає, що нині відбувається тиск на реформу, але переваг від неї набагато більше, ніж можливих ризиків. Після легалізації гемблінгу до держбюджету надійшло вже понад 2,3 млрд грн. 

Також повільно, але відбувається детінізація сфери. Виводять з «тіні» тих, хто роками працював нелегально, не сплачував за ліцензії на провадження діяльності з організації і проведення азартних ігор, а обіг грошей був неоподаткованим», – зауважує Водолажко. 

Щоправда, бізнес-конкуренція і військова агресія з боку росії ускладнюють процес становлення й формування ринку. 

З 24 лютого пріоритетом держави Україна у азартній сфері стало ізолювання росії. Комісія закликала міжнародну спільноту долучитися до санкцій та обмежити участь в іграх резидентів російської федерації із внесенням відповідних змін до власних правил організаторів азартних ігор.

Також Комісія звернулася до Європейського форуму регуляторів грального бізнесу (GREF) щодо підтримки України та поширення актуальної інформації стосовно російської військової агресії. Асоціація Європейських лотерей (European Lotteries (EL) підтримала Україну й зупинила членство операторів лотерей з росії та білорусі. 

Крім того, у КРАІЛ ініціювали застосування санкцій до російських суб’єктів букмекерської та лотерейної сфери. У регулятора підкреслюють, що встановили низку російських юридичних осіб, які надають послуги азартних ігор, букмекерської та лотерейної діяльності у наземних закладах та в мережі Інтернет, до яких є доступ на території України. Комісія розробила і подала на розгляд Кабінету Міністрів проєкт розпорядження «Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яке було ухвалене 7 вересня на засіданні Уряду.

У переліку — 38 організацій: 26 суб’єктів букмекерської діяльності і тоталізатора, 3 оператори російських державних лотерей, 8 суб’єктів (наземні казино й зали ігрових автоматів), що здійснюють діяльність на території гральних зон, та одна фінансова компанія-монополіст, через яку здійснюється прийняття всіх букмекерських ставок.

В цьому списку є ТОВ «Букмекер Паб», яке працює під брендом «1хСТАВКА», що публічно заявило про фінансову підтримку російських військових, які здійснюють терористичні дії в Україні.

Затвердження проєкту та застосування санкцій дозволить: заблокувати доступ до вебсайтів організаторів азартних ігор країни-агресора; унеможливити подальшу передачу персональних даних українців, які беруть участь в азартних іграх на російських сайтах; припинити надходження коштів з України до бюджету держави-агресора; зупинити функціонування нелегалів; виключити нашу країну з ланцюжка дій, спрямованих на відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом через російські гемблінг-компанії та застосувати санкції на міжнародному рівні через міжнародних партнерів. Тепер – справа за відповідним рішенням РНБО.