ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Держспецзв’язок: рф знизила інтенсивність кібератак, бо готується до нових

АналітикаДержспецзв'язок: рф знизила інтенсивність кібератак, бо готується до нових

У українців та вільного світу – один ворог, і цей ворог добре підготовлений до наступних ударів. Він здійснює кібервійну. Він готовий повторювати  нові кібератаки на демократичні країни, сказав заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій, виступаючи на міжнародній конференції «Формуючи кібербезпеку». 

Він зауважив, що нинішнє зниження атак можна пояснити «періодом підготовки» до майбутніх. Щоб ефективно протистояти російським хакерам, країни ЄС і НАТО повинні зосередити зусилля на посиленні кіберстійкості та запобіганні агресії у кіберпросторі. Важливо посилювати групи швидкого реагування на такі інциденти, працювати разом над стандартами, будувати взаємовигідні партнерські відносини та спільні команди протидії кіберагресії.

«Але головною метою для всіх нас є рівень обізнаності про загрози. Цифрова безпека та кібергігієна мають бути частиною повсякденного життя як кожного пересічного громадянина, так і кожного керівника. Стандарти безпеки – це межа між нами та ворогом. І ця межа є в будь-якому смартфоні, комп’ютері, реєстрі та системі компанії», – підкреслив заступник голови Держспецзв’язку.

За словами фахівців, з першої у світі кібервійни можна засвоїти кілька важливих уроків:

-Кібератаки на Україну слугують підтримкою російських воєнно-політичних операцій. Злочинні угруповання добре скоординовані спецслужбами: ГРУ, ФСБ, російський генштаб.

-Викрадення грошей і викуп не є справжніми цілями кібератак. Ворог має намір збирати інформацію (як про державну, так і про приватну інфраструктуру, а також про пересічних громадян). Він працює на знищення інформаційної інфраструктури, на поширення паніки та недовіри до влади серед людей.

-російська федерація свідомо атакує цивільну інфраструктуру та цивільні цілі.

-Світ та Україна мають бути готові до наступних атак.