ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

КРАІЛ може перейти у формат digital-застосунку

ГоловнеКРАІЛ може перейти у формат digital-застосунку

Принаймі такі плани виношують у Міністерстві цифрової трансформації, до чиєі компетенції Кабмін нещодавно відніс легальний азарт. Окрім того, очільник відомства Михайло Федоров поставив під сумнів подальше існування у чинному форматі Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Одним з приводів тут стала історія з видачею ліцензії букмекерській компанії ТОВ “ТБК” (бренд 1xBet – ред.), що опосередковано має відношення до країни-агресора через власних бенефіціарів. Попри це, досі ніхто так і не надав документальних доказів на підтвердження цієї тези, зауважують у КРАІЛ.

Сам же Федоров висловлює сумніви щодо чинного формату роботи держрегулятора у сфері азарту.

«Я бачив дискусію в медіа і соціальних мережах щодо цього питання (анулювання ліцензії 1xBet, – ред.) (…) У мене взагалі виникає питання до існування Комісії (КРАІЛ – ред.). Чи потрібна вона взагалі? Бо все можна зробити онлайн і без чиновників. Зараз ми робимо аудит всіх процесів і будемо пропонувати стратегію як взагалі зробити цифровий продукт з цієї комісії, яка сьогодні є», – повідомив Федоров.

В Україні продовжує працювати букмекерський бренд 1xBet, формальними власниками якого можуть бути росіяни. У мережі виник скандал стосовно української легалізації сумнівного бренду. Українці у публічній петиції закликали президента Зеленського анулювати ліцензію.

Гарант Конституції відповів, доручивши питанням роботи компанії прем’єр-міністру Денису Шмигалю із залученням правоохоронців.

Водночас у КРАІЛ російського сліду в компанії 1xBet не бачать, оскільки ніхто не надав правочину, який би підтвердив російське походження, бо ж в Україні зареєстрована… компанія з офісом на Кіпрі.