ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Кар’єра в азарттех. Шлях від бармена до розробника – 4 місяці

Інтерв'юКар'єра в азарттех. Шлях від бармена до розробника - 4 місяці

Ще кілька років тому Андрій працював барменом та гадки не мав про фронтенд, верстку та фреймворки. Сьогодні ж він – HTML-кодер у складі Favbet Tech, що вправно нарізає макети та перетворює їх на функціональні вебсторінки.

Зацікавлені таким кар’єрним піке, ми вирішили поспілкуватись з Андрієм та з’ясувати, яка стежка завела його у світ IT та наскільки довгим був цей шлях.

Андрій, вітаємо! Як так сталось, що замість змішувати напої ти почав міксувати теги та стилі.

Досить випадково, насправді. Я шість років працював на барі та серйозно про зміну роботи не замислювався. Одного разу познайомився зі своїм гостем, ми потоваришували. Він виявився веб-розробником, а згодом познайомив з цією сферою та переконав спробувати.

Як довго навчався до того, як отримав перше замовлення?

Перше своє завдання на фрілансі я взяв через 4 місяці навчання. Але треба розуміти, що вчився я фултайм. Тобто прокидався, відкривав ноут та сидів за ним до пізнього вечора з невеликими перервами. І так ледь не щодня.

Як навчався нової професії? Хто допомагав, що мотивувало не зупинятись?

Вчився самостійно, шукав все на відкритих ресурсах. Здебільшого вистачало гайдів на Ютубі та технічної документації. Допомагали друзі-розробники — підказували, куди рухатись далі, на що звертати увагу. Щодо мотивації, то, чесно кажучи, спершу я закинув навчання. Але зрештою цікавість та бажання змін виявились сильніше.

Які поради дав би тим, хто теж хоче в IT, але досі вагається?

Єдина порада — почати. В мене є багато знайомих, що прийшли у розробку з дуже різних професій. Їх об’єднує лише те, що не побоялись почати та продовжували вчитись навіть коли нічого не було зрозуміло і здавалось, що нічого не вдається.

І наостанок: помітив щось спільного між роботою бармена на розробника?

Тут скоріше можна говорити про відмінності. Різні підходи до роботи, різні процеси, більше командної взаємодії. Звісно, клієнти тут не такі «веселі», як на барі, але то навіть на краще.