ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Організатори підпільних ігор в кількох містах України пробували накивати п‘ятами аж до Румунії. Не вийшло

ГоловнеОрганізатори підпільних ігор в кількох містах України пробували накивати п‘ятами аж до...

Влітку багато шуму наробило затримання 12 людей, які називали себе підприємцями, а насправді займалися тіньовим гральним бізнесом у Києві, Київщині та Одесі, повідомляють у ДБР. Цієї осені історія отримала продовження. 

Виявляється, «азартники» так «добре» все влаштували, що хотіли перетнути кордон у Буковині та втекти до Румунії. Мабуть, ділитися досвідом хотіли. Однак, такої «відкритості» ані прикордонники, ані дбрівці не оцінили. 

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру в створенні злочинного угрупування 34 особам, які незаконно проводили віртуальні азартні ігри.

Серед них — організатори, адвокат і правоохоронці, які «кришували» бізнес. У цій справі затримали 12 осіб. Одного з організаторів спіймали на митному пункті пропуску «Порубне-Сірет» при спробі втекти до Румунії. Наразі вирішується питання про обрання всім 12 затриманим запобіжного заходу: тримання під вартою без права внесення застави.

У липні 2022 працівники ДБР викрили та припинили діяльність однієї з найбільших мереж підпільних гральних залів, які працювали із забезпеченням суворої конспірації протягом щонайменше п’яти років.

Як розповіли у Державному бюро розслідувань, до 24 лютого в Україні нараховувалось близько 400 таких підпільних закладів. Після початку повномасштабної російської агресії вони припинили свою роботу, але ненадовго.

Підпільні гральні зали знову почали поступово відкриватися. Найбільші онлайн-казино активізувалися у столиці, Одесі та Київській області. Їхній місячний обіг лише у цих двох містах становив у середньому 300 мільйонів гривень.

Власники незаконного грального бізнесу систематично платили деяким правоохоронцям задля прикриття їх діяльності. Ті, зокрема, не реагували на заяви та скарги громадян щодо функціонування закладів, де їхні рідні нерідко залишали всі заощадження.

Працівники ДБР провели 115 одночасних обшуків за місцями проживання організаторів незаконного бізнесу, в офісних приміщеннях і у самих гральних залах. Правоохоронці вилучили 530 комп’ютерів, «чорна» бухгалтерія та понад семи мільйонів гривень у різних валютах.

За створення та участь у злочинній організації, проведення незаконних азартних ігор підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Ще раніше поліцейські Київщини, зокрема, в Обухові, припинили роботу 12 підпільних гральних закладів.