На Геловін прокурори вичищали з ринку азарту нечисть: повідомили про підозру 34 нелегалам грального бізнесу у Києві, області та в Одесі

Чи не перше велике викриття мережі тіньового ринку азарту за час повномасштабної війни, інформують у Офісі Генерального прокурора. Вдалося вийти на організацію, яка ретельно маскувалася, мала «дах» і протягом щонайменше 5 років ховалася від радарів поліції та прокуратури. Обсяг збитків, завданих державі – встановлюється.
Зауважимо, що в цей же час легальний азарт активно підтримував країну податками і зборами, лише за останні 8 місяців сплативши майже 1 млрд грн до бюджету, а також – надавав і надає допомогу ЗСУ у вигляді техніки, зброї, амуніції, харчування, пального тощо. А це теж мільйони і мільйони гривень!
Нелегальний азарт, натомість коїть цинічний злочин – підриваючи країну у тяжкі моменти, заробітки «сірого ринку» ще до повномасштабної агресії оцінювалися лише по Київському регіону щонайменше у 1 млрд грн щомісяця.

Тож, правоохоронці задокументували матеріали справ і повідомили про підозру 34 учасникам злочинної організації, яка навіть під час війни облаштувала підпільні віртуальні казино у кількох регіонах України. Їм загрожує покарання одразу за кількома статтями Кримінального Кодексу (ч.ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч. 1 ст. 203-2, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369 КК України).

За даними слідства, зловмисники організовували підпільні азартні ігри в ігрових закладах на території м. Києва, Київської області та м. Одеси протягом щонайменше 5 років.
Що цікаво, мережа мала і власний «дах». До складу організації входили правоохоронці, які здійснювали прикриття її злочинної діяльності, а також не реагували на заяви і повідомлення громадян про функціонування таких гральних закладів.

Під час викриття та документування злочинів затримані 13 учасників організації, у тому числі правоохоронця і організатора, який намагався покинути територію України. На теперішній час вирішується питання про обрання усім затриманим безальтернативного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Раніше прокурори Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими ДБР провели понад 150 обшуків у незаконних гральних закладах, офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів, в ході яких вилучили значну кількість комп’ютерної техніки, що використовувалась для надання доступу до азартних ігор із встановленим спеціальним програмним забезпеченням, а також задокументований факт надання учасником злочинної організації та отримання правоохоронцем неправомірної вигоди.
Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань.