ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Росіяни з NAVI так і лишилися в рф і не релокувалися до Сербії з рештою касту 

АналітикаРосіяни з NAVI так і лишилися в рф і не релокувалися до...

Вже неприховані звинувачення у «проросійськості» звучать на адресу найвідомішої кіберспортивної організації України. Тепер про це говорять не лише вітчизняні ютубери, а й поважні західні оглядачі. 

Росіяни зі складу української кіберкоманди NAVI по CS:GO Ілля Perfecto Залуцький і Денис electronic Шаріпов продовжують жити в росії, хоча повинні були переїхати в Сербію. 

Про це стало відомо з нової статті провідного колумніста галузі журналіста – британця Річарда Льюїса з видання dexerto, який посилається на власні джерела.

Льюїс пише, що гравці залишилися в рф через складну політичну ситуацію в Сербії. Хоча наприкінці травня операційний директор NAVI Олексій xaoc Кучеров сказав, що electronic вже переїхав, а Perfecto теж це скоро зробить.

Льюїс підкреслює подвійні стандарти ESL. Компанія заборонила деяким російським організаціям виступати під своїми тегами, але при цьому продовжує брати гроші від російського букмекера 1xbet.

Льюїс пише, що NAVI не змогла чіткіше артикулювати свої погляди. В інтерв’ю Washington Post генеральний директор команди Євген Золотарьов заявив, що вони більше не будуть брати нікого, хто платить податки в росії, унеможливлюючи працевлаштування тих, хто живе в цій країні.

«Ми не збираємося працювати з людьми, які живуть у росії і платять податки рф», — цітує він Золотарьова. «У нас багато росіян, які роками грають за NAVI, і вони розуміють, що все, що відбувається на російському ТБ, це фігня. Я маю на увазі, вони це розуміють, тому що проводять багато часу в Україні. Вони тренуються тут. Вони знають нас. Проте є законодавчі моменти. Якщо ти росіянин, то зараз навіть мати пост, щоб висловити свої думки чи ставлення до цієї війни, надзвичайно важко. Тобто вас можуть посадити! Однак ми не зможемо працювати з гравцями, які будуть там жити і платити податки. Тому ми готові допомогти перевести гравців, які не поділяють політику рф».

В той же час Льюїс відверто каже: подібні заяви – “bullshit”. 2 російські гравці, які залишилися в основному складі CS:GO, погодилися переїхати в червні, згідно з джерелами, знайомими з ситуацією, однак поки цього не зробили. За попередніми даними, вони планували відправитися до Сербії, але з кількох причин, у тому числі геополітичних у цій країні, це було призупинено, тому ці гравці все ще працюють, як і раніше, всупереч прямим заявам їх керівництва.

Генеральний директор NAVI також поставив у скрутне становище свого зіркового гравця Олександра «s1mple» Костильова. Тоді як Костильов акцентував увагу на перспективах миру та єдності у важкий час, Золотарьов говорив про необхідність змусити російських гравців переїхати, а засновник організації Олександр «ZeroGravity» Кохановський дав зрозуміти, що ніколи не пробачить собі, якщо не поїде на передову. 

«Відтоді організація також використала назву жіночої команди, яка називається Javelins на честь протитанкової ракети, яку надали ЗСУ Сполучені Штати, щоб зробити зухвалу промоцію. Важко уявити, що цей фон не вніс значний внесок у кількість негативу, з яким довелося публічно зіткнутися Костильову, оскільки фанати кіберспорту називають його зрадником і боягузом, та вимагають, щоб він пішов по стопах свого генерального директора», – пише Льюїс.