Виробництво високошвидкісних ліфтів у рф буде здійснювати власник «Русского лото»

Американський виробник ліфтів Otis продасть бізнес у росії власнику операторів державних лотерей Армену Саркісяну, йдеться у прес-релізі компанії, повідомляє Moscow Times.
«Ретельно вивчивши глобальні наслідки кризи та гуманітарної трагедії в Східній Європі, включаючи збої в ланцюжках поставок і жорсткість правил, ми уклали угоду про продаж 100% нашої частки в бізнесі Otis в росії», – говорять в Otis.
Формально покупцем активів виступить інвесткомпанія Ice Development, яка займається встановленням та обслуговуванням систем вентиляції та кондиціювання. Вона належить холдингу Саркісяна S8 Capital. Компанія розвиває IT-рішення у фінсекторі, ретейлі, телекомунікаціях, електронній комерції та медіа.
З 2014 бізнесмен фактично є монополістом на ринку державних лотерей у рф через компанії «Спортлото», «Державні спортивні лотереї» та «Торговий дім «Столото». Нині дистриб’ютор реалізує білети 17-ти держлотерей («Російське лото», «Рапідо», «Золота підкова», «Все чи нічого», «Топ-3», «КЕНО», «Специгра», «Рокетбінго», «Велике спортлото», житлову лотерею та інші).
Сума угоди Саркісяна із Otis не називається. Компанія обіймала 16% російського ринку – друге місце після Щербинського ліфтобудівного заводу з часткою 20%. У рф Otis належить завод у Петербурзі потужністю до 7000 ліфтів на рік та сервісна мережа. Після передачі права власності, Ice Development планує відновити виробництво в повному обсязі під новим брендом.
У російському мінпромторгу зазначили, що «дана угода має важливе значення не лише для конкретного підприємства, а й для всієї галузі загалом». За словами глави відомства Дениса Мантурова, внаслідок тривалих переговорів Otis погодилася залишити виробниче обладнання та технологію, також «зберігаються компетенції та робочі місця». Крім того, «умовами угоди гарантовано продовження постачання необхідних запчастин», додав він.
Otis має 16 філій у регіонах. Підприємства відновлять роботу та почнуть приймати замовлення з 1 серпня, повідомив Мантуров.
У березні Otis заявила про призупинення роботи та припинення інвестицій у російський бізнес через війну в Україні та перебої в ланцюжках поставок. У прес-релізі компанії зазначалося, що за підсумками 2021 її виручка в рф склала менше 2% від загального обсягу зароблених грошей. Торік ТОВ «ОТІС Ліфт» отримало 15,8 млрд рублів, а також 1,6 млрд рублів чистого прибутку.
28 червня про продаж свого російського бізнесу місцевим топ-менеджерам та повний вихід з росії оголосив ще один виробник ліфтів — фінська компанія Kone. За даними Національної ліфтової спілки, вона обіймала 3% вітчизняного ринку.