ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

ВАКС заарештував співробітника Департаменту кібербезпеки СБУ

НовиниВАКС заарештував співробітника Департаменту кібербезпеки СБУ

28 липня 2022 Вищий антикорупційний суд за клопотанням детективів НАБУ, погодженого прокурором САП, обрав запобіжний захід оперативному співробітнику Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ (ДКІБ СБУ), викритому на вимаганні та одержанні $60 тис, інформує сторінка суду.

Так, суд застосував до особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 984 800 гривень. Строк дії запобіжного заходу – до 23 вересня 2022.

У разі внесення застави на підозрюваного будуть покладені процесуальні обов’язки, зокрема прибувати на вимогу детективів, прокурора та суду; не відлучатися з міста Києва; повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи; утримуватись від спілкування зі свідками у справі; здати на зберігання до відповідних органів влади свій паспорт для виїзду за кордон; носити електронний засіб контролю.

26 липня 2022 року правоохоронці викрили «на гарячому» оперативного співробітника ДКІБ СБУ, який вимагав та одержав $60 тис за нібито сприяння у повернені техніки, вилученої в рамках розслідування викрадення електроенергії на Сході України, а також не перешкоджання у веденні бізнесу. Техніку вилучили минулого тижня і вже незабаром підприємцю-власнику техніки зробили «пропозицію», про яку той повідомив НАБУ.

Дії вказаної особи кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Досудове розслідування триває.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.