ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

“Ви неправильно зрозуміли”. Скандальний 1хBet оскаржить рішення КРАІЛ

Аналітика"Ви неправильно зрозуміли". Скандальний 1хBet оскаржить рішення КРАІЛ

У компанії заявили – вони йдуть до суду, щоб повернути відібрані ліцензії. Нагадаємо, головною причиною анулювання був зв‘язок бренду компанії 1xBet з однойменною російською компанією. 

6 вересня, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) ухвалила рішення про анулювання ТОВ «Твоя Беттінгова Компанія» (ТБК) ліцензій на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності та на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор казино в мережі інтернет.

У ТОВ «ТБК» на своєму сайті заявляють, що виконали усі передбачені Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» вимоги, на підставі чого 30 березня 2022 отримала згадані ліцензії. 

Також компанія стверджує, що надала інформацію про те, що вона не діє в інтересах резидентів країн-агресорів.

У планах компанії начебто «чесно і прозоро вести свою підприємницьку діяльність, сплачувати всі податки і збори», стверджують у сумнівного організатора азартних ігор. 

У ТОВ «ТБК» з образою говорять – мовляв, вони хороші, і готові платити грубі гроші у вітчизняну економіку. А зв’язок з рф – наклеп. Названа і запланована сума інвестицій – у перший рік 840 млн грн, створення 400 робочих місць і сплата не менше 420 млн грн податків до бюджету країни протягом перших 12 місяців роботи. 

З точки зору вже колишнього ліцензіата – 1хBet – це один із найбільших світових беттерів. І так збіглося, що бренд працює в більше 40 країнах світу. Звісно, ані слова про брянського засновника бренду Романа Семіохіна та його партнерів, ані про кіпрський офшор тощо. Як і про те, що у 2019 з Британії бренд пішов з великим скандалом. 

Зате у ТОВ «ТБК» гордо б’ють п’ятами у груди: російський бренд є партнером багатьох спортивних клубів і отримав статуси партнерів. Але. У Іспанії, Франції чи країн Ближнього Сходу та Північної Африки НЕМАЄ війни з росією. Тож, перед ними немає тауоі морально-етичної дилеми. Чомусь про це у ТОВ «ТБК» не згадано ніде. Як і того факту, що компанія відверто порушувала українське законодавство, запускаючи в Україні навіть сайти з російськими доменами, на що звертали увагу активісти. Мало того, запускали сайти, на які не отримували ліцензій. 

Але про це у ТОВ «ТБК» ані шиширк, зате вони хочуть і будуть судитися. 

«Без наявного рішення суду чи встановленого в іншому передбаченому законом порядку факту, КРАІЛ фактично звинувачує ТОВ «ТБК» в діях в інтересах російської федерації. При цьому посилається у своїх припущеннях на лист БЕБ України з інформацією щодо отримання директором ТОВ «ТБК» довіреностей на представлення інтересів підприємств-нерезидентів України, кінцевим власником яких є громадянин російської федерації», – є основним аргументом екс-ліцензіата для походу в суд.

Керівник ТОВ «ТБК» Олександр Родін чомусь вирішив, що має право дорікнути Україні непрозорістю. 

«Україна бореться за своє місце в Європі, отримує глобальну підтримку світової спільноти. І в той же час представники влади приймають незаконні рішення, позбавляють компанії ліцензій. Така контраверсійність не на користь іміджу нашої держави, особливо коли йде мова про залучення міжнародної компанії, сплати податків і зборів. Ми будемо боротись за наше право вести підприємницьку діяльність в Україні згідно ліцензії, яку ми отримали на цілком законних підставах».

У якості доказу своєї чистоплотності, маловідомий українському загалу Родін каже, що як фізична особа він отримав довіреність від латвійської компанії, ще задовго до повномасштабного вторгнення рф в Україну. 

І зауважує, що ця довіреність була надана для відкриття рахунків в українських банках з метою залучення інвестицій в Україну. Щоправда, з яких саме країн – на сайті компанії загадково замовчують. Але чомусь звертають увагу, що «довіреність не має жодного відношення до ТОВ «ТБК», не уповноважує і не зобовʼязує ТОВ «ТБК» представляти інтереси третіх сторін».

Тобто, невідомо звідки гроші, але в разі чого – довіреність немає відношення до ТОВ, так виходить? 

Також сумнозвісне ТОВ скаржиться, що проти нього чинять тиск і через «підконтрольні ЗМІ поширюють неправдиву інформацію».