ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Від БЕБ вимагають припинити роботу нелегальних сайтів букмекера з рф

АналітикаВід БЕБ вимагають припинити роботу нелегальних сайтів букмекера з рф

Активістка та громадська діячка, жителька Миколаєва Тетяна Локацька виклала цікаву інформацію у себе на сторінці у Facebook. Виявляється, сумнозвісний російський букмекер з бенефіціаром з Брянська відкрито порушує навіть ліцензійні умови в Україні. Попри наявний дозвіл на роботу в нашій країні лише одному сайту – у компанії-порушника працюють їх аж цілих 5.

«Виявляється, КРАЇЛ видала ліцензії російському букмекеру 1xbet лише на роботу одного сайту – 1xbet.ua. А в мережі у відкритому доступі працює ще мінімум знайдених мною п’ять сайтів цієї рфської контори ставок на спорт. Вільно працюють без ліцензій, незважаючи на те, що два роки закону про легалізацію азартних ігор, який забороняє грати без ліцензій. Та й не кажучи вже про 6 місяців повномасштабної війни. Хлопці собі заробляють на українцях, платять нуль податків, виводять гроші у рашку, а наша держава вдає, що так і треба», – зауважує Локацька у соцмережах. 9 серпня вона надіслала заяву щодо скоєння кримінального правопорушення до Бюро економічної безпеки. Чому туди?

«…усією цією справою має займатися наше нещодавно створене БЕБ – Бюро економічної безпеки, оскільки стаття 203-2 КК – це відведена йому парафія», – вважає Тетяна.

Означена стаття – це незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор та лотерей.

Активістка додає: соцмережа без проблем ставить посилання на сайт російського букмекера у прев’ю.

«Чому жодної реакції та жодного руху в цей бік – хотілося б думати, що тільки тому, що у БЕБ просто ще самі не розуміють, де вони і на якому світі. Тому що подати заяву про кримінальне правопорушення до БЕБ – ціла експедиція», –  розповіла Тетяна Локацька, роз’яснивши, що в бюро не реєструють заяви про кримінальні правопорушення в порядку Кримінального процесуального кодексу, а пропонують їх просто залишати в ящику для кореспонденції.

Раніше Локацька зверталася до Ради національної безпеки та оборони з вимогою накласти санкції на всі юридичні та фізичні особи, пов’язані з російським букмекером 1xBet.

Довідково

30 березня 2022 Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей видала ліцензії на роботу в Україні російській букмекерській конторі 1xBet, через що спалахнув скандал: за один тиждень петиція на сайті Президента України з вимогою заборонити 1xBet в Україні набрала понад 26 тисяч голосів. 

Тож, у серпні Володимир Зеленський відповів на цю петицію і доручив Прем’єр-міністру Денису Шмигалю вирішити це питання. Він наголосив, що при видачі ліцензій операторам азартних ігор є обмеження щодо тих операторів, що пов’язані з країною-агресором.

Тож, вже на ранок 12 серпня Бюро економічної безпеки України відкрило кримінальне провадження стосовно ТОВ ”Твоя беттінгова компанія”, яке отримало ліцензії на роботу російського букмекера 1xBet в Україні. Компанію підозрюють в ухиленні у сплаті податків в особливо великих розмірах.

«…співробітники БЕБ розпочали досудове розслідування в кримінальному провадженні за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора. В межах досудового розслідування досліджуються обставини, за яких службові особи компанії, за попередньою змовою разом з іншими особами, використовуючи спеціальне гральне обладнання та програмне забезпечення, організували та провадили букмекерську діяльність та азартні ігри казино в мережі Інтернет без відповідної ліценції, за минулий період», – цитує Delo.ua відповідь відділу комунікацій Бюро на запит видання.

З метою перевірки достовірності даних у документах, на підставі яких видавалися ліцензії ТОВ “Твоя беттінгова компанія”, детективи Бюро економічної безпеки направили до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей запит про отримання копії ліцензійних справ ТОВ “Твоя беттінгова компанія”, але в КРАІЛ відмовили детективам в наданні данних документів.

Через це БЕБ звернулось до суду, який надав детективам тимчасовий доступ до документів: БЕБ вилучило копії ліцензійних справ 1xBet для проведення аналізу, який наразі триває.