ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

За $20 млрд Adobe став частиною Figma

АналітикаЗа $20 млрд Adobe став частиною Figma

Сума угоди склала близько $20 млрд в акціях, а також готівкою, про що йде мова в заяві компанії Adobe. Це велика премія до останньої відомої оцінки Figma, що складала $10 млрд. Figma — онлайн-сервіс для дизайнерів. Користується великою популярністю, база користувачів — більше 4 млн.

«Adobe Systems», Адобі Системс, (від назви річки Адобі, що бігла позаду будинку засновника Джона Варнока) — американська компанія, що займається розробкою програмного забезпечення базована в Сан-Хосе, Каліфорнія, що була заснована у грудні 1982 року Джоном Варноком й Чарлзом Гешке. Вони заснували компанію після того, як звільнилися з Xerox, де працювали над проєктом Xerox PARC, щоб розвинути і почати продавати PostScript. Компанія Adobe зіграла визначну роль у революції комп’ютерних публікацій, коли Apple Computer проліцензувала PostScript для використання в принтері LaserWriter, що вийшов 1985. 

Як йдеться у зверненні Figma у блозі, компанія уклала угоду про придбання Adobe. Над цим працювали протягом останніх кількох місяців, і вони дуже раді нарешті поділитися цією новиною зі світом, пише Ділан Філд, співзасновник Figma.

«10 років тому ми з Еваном вирушили в подорож, щоб зробити дизайн доступним для всіх. Озираючись назад, я з гордістю можу сказати, що ми досягли прогресу, представивши Figma дизайнерам різного віку, регіону та рівня досвіду.

Забігаючи вперед, ми все ще ледь дряпаємо поверхню. Є така можливість (і потреба!) зробити інструменти дизайну та розробника більш зручними для співпраці та доступними. Коли ми створювали Figma, нашим заявленим баченням було «усунути прірву між уявою та реальністю». Я вважаю, що ми зможемо досягти цієї мети значно швидше завдяки нашому плану об’єднати зусилля з Adobe і використати їхню легендарну команду, а також десятиліття досвіду», – написав Філд.

В планах компанії прискорити зростання та інновації платформи Figma завдяки доступу до технологій, досвіду та ресурсів Adobe у творчому просторі. Наприклад, доступ до можливості включити їхній досвід у сфері зображень, фотографії, ілюстрації, відео, 3D і технології шрифтів на платформі Figma. 

Adobe налаштована на те, щоб Figma працювала автономно. 

«Як і багато хто з вас, я виріс на програмному забезпеченні Adobe, і це було важливою частиною мого особистого творчого шляху. Це неймовірна можливість і честь допомогти Adobe створити нове покоління творчих інструментів. Особливо в той час, коли створені штучним інтелектом моделі змушують нас сумніватися в ролі людської творчості, ця можливість також є величезною відповідальністю. Я з нетерпінням чекаю наступних років і продовжую служити цій чудовій спільноті», – підкреслив Ділан Філд.