Вперше з літа біткойн показав значний ріст: понад $21 тис. Аналітики кажуть: бо осінь – найсприятливіша пора для крипти

Світовий ринок крипти цими днями неабияк збадьорився. А все тому, що в Штатах серйозно замислилися над регуляцією монет, чи дійсно їх можна перетворити на повноцінний цінний актив?
Крипто-бики повернулися (ринок росту -ред.) — принаймні на даний момент, біткойн повертається до верхньої межі свого місячного торгового діапазону, а менші токени, такі як Polygon, Litecoin і Solana, перевершують показник цифрових активів.
Як повідомляє аналітичне видання Bloomberg, головна цифрова монета світу – біткойн виріс на 5,2% до 21 292 доларів США. З серпня токен вперше показує таку динаміку. Від літа він коштував близько 20 000 доларів США. Цього року монета впала більш ніж на 50%.

«Все, що вам потрібно, — це один або два сильні дні, щоб змусити людей сказати, що ви збираєтеся отримати ралі наприкінці року, яке ви не хочете пропустити», — сказав Тодд Сон, керуючий директор із технічної стратегії Strategas Securities.
Ризикові активи зросли в усьому світі в п’ятницю 5 листопада, оскільки трейдери зважували змішані показники кількості робочих місць і чекали даних про інфляцію наступного тижня, щоб отримати більше підказок щодо того, коли Федеральна резервна система зможе уповільнити темпи підвищення ставок.
Менші монети, так звані альткоїни, такі як Solana та Avalanche, також просунулися протягом останніх двох днів торгів, оскільки низка заголовків в американських медіа посилює надії на інституційне впровадження цифрових активів.
Наприклад, у п’ятницю Polygon підскочив на 30%, опублікувавши найбільший внутрішньоденний приріст за більше ніж рік.
Чим обумовлене листопадове зростання біткойна?
Як пояснюють аналітики, до цього призвело поєднання кількох чинників. За статистикою, жовтень традиційно позитивний для криптовалют, тому деякі трейдери готувалися до можливого зростання. Також відбулася технічна корекція долара, що дало імпульс подорожчанню крипти.
Позитивно ринок сприйняв заяву голови Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США Ростина Бехнама про те, що ключові криптовалюти слід вважати товарами.
Справа в тому, що серед американських фінансистів побутує думка, що криптовалюти слід регулювати як акції. А правила для них досить суворі. Тому криптоспільнота хотіла б, щоб монети належали саме до категорії товарів.
Незважаючи на позитивну тенденцію, кити (власники понад 10 тис. біткоїнів) вже другий місяць поспіль більше продавали, ніж купували криптоактиви. Їхні обсяги в інституційних інвесторів майже не змінилися.
Компанія Марка Цукерберга Meta взагалі замислилася над тим, щоб дозволити творцям Instagram купувати та продавати незамінні токени на блокчейні Polygon.
Тим часом улюблена монета Ілона Маска Dogecoin впала аж на 10,3%, компенсуючи деякий приріст, досягнутий на тлі придбання ним же Twitter Inc.
За словами Сона, цього тижня на крипторинки впливають протиборчі сили. З одного боку, ослаблення долара та надії на те, що центральні банки незабаром можуть стати хибними, підтримали криптовалюти. Але, з іншого боку, цифрові активи все ще потребують додаткової ліквідності, щоб справді відродитися, сказав він.
В Україні ж про крипту теж заговорили, але в іншому контексті – криптомільйонер Володимир Носов, засновник біржі WhiteBit, придбав Rolls-Royce Silver Shadow 1974 року легендарного вокаліста рок-гурту Queen Фредді Мерк’юрі, який, в свою чергу, співак Андрій Данилко aka Вєрка Сердючка придбав у 2013 за $90 тис.


Продаж цінного лота відбувся на аукціоні Sotheby’s у Лондоні. За автомобіль виручили 250 000 фунтів стерлінгів ($284 500 або 11 млн грн). Кошти підуть на фінансування Центру реабілітації та протезування Superhumans, який допомагає постраждалим від війни. Він знаходиться у Львівській області