ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Ізраїлі зростає популярність квартирної лотереї, адже завдяки їй можна придбати житло з кількамільйонною знижкою. Звісно, у гривнях 

АналітикаУ Ізраїлі зростає популярність квартирної лотереї, адже завдяки їй можна придбати житло...

3 листопада припинилася реєстрація на чергову лотерею пільгового житла в Ізраїлі. У ній розіграють право купувати близько 3300 квартир з великою знижкою. 17 тисяч квартир уже знайшли власників цього року.

Ціни на житло за лотереєю вважаються одними з найвигідніших, якщо порівнювати між собою державні програми останніх років. Але є нюанс: більшість із 11 міст, у яких будуть збудовані ці квартири, не надто популярні.

Найбільше квартир буде розіграно у Беер-Шеві (850 квартир); Лоді (788) та Ноф-ха-Гілілі (609). У Єрусалимі цього разу у лотереї буде знижка лише на 35 субсидованих квартир. Також буде запропоновано житло в Офакімі, Тверії, Емануелі, Афулі, поселенні Гева-Біньямін, Сахніні та Кафр-Касемі.

Знижка на квартири вартістю менше 1,5 мільйона шекелів (15,6 млн грн) складе близько 20% від їхньої ринкової ціни, на житло дорожче 1,5 мільйона – 300 тисяч шекелів (3,1 млн грн). Розміри знижок ґрунтуються на оцінках квартир, проведених у грудні 2020, але з того часу ціни на житло в Ізраїлі зросли приблизно на 24,5%. Тож реальна різниця з вартістю таких самих квартир на ринку може виявитися і більшою.

Більше тут:

Але є й зворотний бік медалі. Кінцева вартість квартири буде прив’язана до індексу витрат на будівництво, а він зростає, тож і ціна для покупця може виявитися вищою за очікувану.

Ще серйозніша проблема – невизначеність із термінами здачі готових квартир покупцям. Жодному з проєктів у лотереї поки не видані дозволи на будівництво, у багатьох не подані навіть заявки. Можна сподіватися, що в мікрорайоні, що вже існує, видача дозволу на будівництво не займе багато часу. Але близько половини цих проєктів будуватимуть у нових мікрорайонах, і затримка може виявитися більшою.

Ціна затримки – витрати сімей на орендоване житло та невизначеність з іпотекою, вартість якої зростає з кожним роком.


Беер-Шева

Пропоновані 850 квартир стануть частиною нового мікрорайону Пісгат-Рамот, який планується збудувати на півночі міста. У мікрорайоні вже розпочалося закладення інфраструктури. Загалом тут збудують 3700 квартир, переважно у п’яти-семиповерхових будинках. У плані району – комерційні площі, офіси, парки та громадські установи. Він розташовуватиметься поряд із залізничною станцією, тут також побудують транспортну розв’язку, щоб полегшити в’їзд та виїзд із району.

Переможці лотереї зможуть в’їхати до нового будинку, за оцінками, не раніше як через чотири-п’ять років. Тож фахівці у сфері нерухомості переконані: у Беер-Шеві брати участь у лотереї дуже вигідно, повідомляють «Деталі. Ізраїль».

«Вже сьогодні в цьому районі не відшукаєш таких цін на квартири площею 100 квадратних метрів, як пропонуються переможцям лотереї», – каже Аміт Шимшон, франчайзі агентства нерухомості Anglo Saxon у Беер-Шеві.

Шанси на перемогу в лотереї в Беер-Шеві відносно високі порівняно з іншими містами: тут найбільше розігрують квартир. Переможці отримають знижку у розмірі близько 538 тисяч шекелів (5,6 млн грн) порівняно із реальними цінами на квартири у цьому районі. А якщо нерухомість продовжуватиме дорожчати колишніми темпами, фактична знижка може виявитися ще більшою.

«Нові чотирикімнатні квартири від підрядника в сусідніх районах коштують 1,6-1,4 мільйона шекелів (16,7 млн грн – 14,6 млн грн – ред.), і ціни продовжують зростати», – каже Шимшон.


Єрусалим

У столиці минулого раунду лотереї розігрувалося досить багато квартир, за них боролися 24 тисячі людей. Але цього разу буде розіграно лише 35 пільгових квартир. Їх планується збудувати у кварталі Гіват-ха-Матос, розташованому на півдні міста, за «зеленою лінією». Мікрорайон було створено після тривалої політичної боротьби. Адміністрація США багато разів висловлювала свою незгоду з планами його будівництва, стверджуючи, що створення безперервного ізраїльського коридору від Хар-Хома до Гіло відріже Східний Єрусалим від Вифлеєму та південної частини Західного берега і заблокує можливість майбутньої території для. У 2020 Біньямін Нетаніягу схвалив плани будівництва Гіват ха-Матос.