ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Аналітики порахували: скільки втратить північний сусід через ембарго з Україною

АналітикаАналітики порахували: скільки втратить північний сусід через ембарго з Україною

На початку квітня Уряд ухвалив закон про введення ембарго на торгівлю з РФ. Припинення торговельних відносин, ініційоване українським урядом, коштуватиме сусідній країні щонайменше 6 млрд доларів щороку.

За останні роки Україна скоротила долю РФ в імпорті більш ніж удвічі: з 17% до 7%, інформує у своїй аналітиці Opendatabot.


У топі імпортних російських товарів опинились паливні матеріали, нафта, полімери та пластмаса тощо.

Столичний юрист та експерт Назар Чернявський вважає, що під дію Постанови потрапляють лише товари, завезені у режимі імпорту. На його думку, ембарго не поширюється на послуги чи права інтелектуальної власності — зокрема, IT чи SAAS продукти.

  • Якщо говорити про якийсь теоретичний підхід визначення походження в контексті послуг в ІТ, я би виходив з фінансового принципу — куди йдуть гроші. Якщо кошти сплачуються компанії, яка зареєстрована в країні-агресорі, і там частина з них потрапляє до бюджету у вигляді податків, або якщо бенефіціарні власники такої компанії є резидентами такої держави і сплатять там податки з отриманих дивідендів, то це має бути підставою, щоб відмовитись від цих послуг, – коментує юрист.