ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Зізнання тенісоголічки: як пристрасть до тенісу коштувала британці £40 000 

НовиниЗізнання тенісоголічки: як пристрасть до тенісу коштувала британці £40 000 

Індустрія азартних ігор Великої Британії вартує мільярдів, при цьому тільки 5% клієнтів генерують 70% цього доходу. Втім, азартні пристрасті, виграші та падіння притаманні і у такій доволі посередній на вияв емоцій справі як вболівання за теніс.

Guardian опублікувала зізнання фанатки тенісу Ханни Джейн Паркінсон, яка витратила цілий статок на власну пристрасть. Стаття наробила багато галасу.

Ханна Джейн Паркінсон

Коли середина тай-брейку третього сету на центральному корті Вімблдону, то 15 000 уболівальників тенісу аплодують у власному ритмі, підігріваючи очікування вирішальної лінії. Hawk-Eye, автоматизована система ліній, яка використовується на турнірі, тенісний еквівалент великого пальця римського імператора, здатний перевершити традиційних лінійних за допомогою їх показного присідання, миготить на великому екрані. 

Плескання досягає кульмінації: Яннік Сіннер, пружний 21-річний італієць із дещо невідповідним блиском рудого кучерявого волосся вдарив бекхендом завдовжки кілька сантиметрів по траві All England Club. Через кілька хвилин він програє на тай-брейку, а Ханна втрачає 800 фунтів стерлінгів.

За попередні два роки жінка програла 40 000 фунтів. І не помітила, яка настала залежність від азартних ігор. 

«Мені б дуже хотілося, щоб було попередження про те, що азартні ігри викликають звикання», — пожартувала я, звертаючись до друга, хоча жоден із нас не сміявся — у той момент я щиро хвилювалася щодо оплати оренди та рахунків. Я втратила усі свої заощадження. Я б «витратила» цілу букмекерську книгу наперед.

Як і багато людей, я все ще уявляю азартні ігри місцем для нудьгуючих чоловіків середнього віку в занедбаних магазинах на головних вулицях; Ladbrokes і William Hills притулилися серед шашличних і ломбардів. Потерті олівці, квитанції, що валяються на підлозі, підвищені голоси, коли собаки з виступаючими ребрами мчали навколо доріжки на телеекрані. Часто це вже не так. Сьогодні ви можете збанкрутувати за допомогою програми на мобільному телефоні або на вкладці браузера, яка ніколи не закривається», – описує власний досвід Ханна.

Як це почалося? Ще пару років тому жінка ніколи не ставила навіть 50 пенсів на Grand National. Ніколи не купувала лотерейний білет; не брала участь у розіграші; не ступила в казино. Вона не розуміла шансів. Азартні ігри не привернули увагу.

Потім сталося кілька речей. Першою була пандемія. Напевно, не дивно, що більше третини проблемних гравців захворіли під час пандемії. Прикутим до дому, робити було нічого. Ті, кому пощастило зберегти роботу, мали більший наявний дохід, а відсутність поїздок означала збільшення вільного часу. Ті, хто не зберіг свої робочі місця, звернулися до можливого шляху швидкого отримання грошей.

«Але, мабуть, для мене було два ключових фактора. По-перше, ще до пандемії я була у депресії протягом, здавалося, нескінченного, ангедонічного періоду (у мене діагнози біполярний розлад і СДУГ).

Депресія означала, що я відійшла від особистого спілкування й проводила більшу частину своїх днів наодинці, зазвичай у ліжку. Мені важко робити те, що я зазвичай роблю. Важко зосередитися. Здебільшого не можу працювати, читати. У мене не було мотивації, і я часто була суїцидальною. Онлайн-виведення супроводжувалося виведенням у реальному житті. Я перестала користуватися Twitter, хоча раніше не уявляла без нього життя»

Виявляється, технологічним компаніям не подобається, коли хтось робить тривалу перерву, тому що коли я почав відчувати невеликий прогрес у своєму психічному здоров’ї та повернувся, алгоритм мене поховав, що стало другим тригером. Я більше не отримував дофаміну, до якого звик, від заручин, спілкування з друзями та колегами та відчуття зв’язку зі світом.

Система винагороди в мозку Ханни не працювала. Деякі курці кидають палити та починають в’язати, щоб зайняти руки – вона ж замінила скролінг сповіщень у соцмережах на перевірку результатів матчів у прямому ефірі. Справжні життєві перемоги, великі чи малі – номінацію на нагороди, чи написання твору, якими пишалася, чи просто насолоду напоями з друзями в прекрасний вечір – на хіт перемоги.

Якби букмекери вигадали ідеальний вид спорту, то це був би теніс.

Майже в будь-який момент відбувається тенісний матч. Більшість гравців беруть один місяць відпустки на Різдво, і все. Настав січень, це початок сезону на твердих кортах, і з цього моменту все ніколи не згасає. Є кілька турів для чоловіків і жінок. Для чоловіків туром найвищого рівня є основний тур ATP, за яким йдуть турніри Challenger та ITF Futures. Жінки беруть участь у турнірах WTA, а також у змаганнях серії 125 і 125K і ITF (Міжнародної федерації тенісу). Але врешті-решт Ханна ставила навіть на абсолютно незрозумілих гравців коледжу.

Є нескінченні ринки. Ви можете робити ставки на те, хто виграє матчі, або цілі турніри. Але ви також можете зробити ставку на те, чи виграє Гравець A у своїй першій грі на подачу. Ви можете зробити ставку на те, яким буде рахунок у першій грі подачі. Ви навіть можете зробити ставку під час гри на те, хто виграє наступне очко.

Ханна пише переважно в минулому часі. Але правда в тому, що вона вирішила написати цю статтю, тому що вона все ще грає, і вважає, що це може бути єдиною річчю, яка може її зупинити. 

«Тому що, хоча я зараз маю реальні та виправдані занепокоєння, що втрачу роботу, друзів і дім, я також одним оком дивлюся на свій телефон, чи перевіряю результати», – зізнається жінка.