ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Залізничники «накрили» на Житомирщині нелегальну крипто-ферму

НовиниЗалізничники «накрили» на Житомирщині нелегальну крипто-ферму

Нелегали виявилися нахабами і невігласами – крали електрику в Укрзалізниці, на чому, зрештою, і спалилися.

В одному з приватних приміщень департамент безпеки Укрзалізниці та правоохоронці викрили незаконну ферму майнінгу криптовалюти. Її підключили до електромереж Укрзалізниці, через що компанії завдали збитків на 1,7 млн грн.

Заходи з викриття протиправної схеми проведено спільно з Київською міською прокуратурою, відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Нацполіції в м. Києві, за оперативного супроводу ДКІБ СБУ та сприяння Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця», інформує прес-служба держпідприємства.

Так, згідно з матеріалами слідства, службові особи товариства, вступивши в злочинну змову з громадянином, організували незаконний видобуток криптографічної валюти за допомогою комп’ютерного обладнання державного підприємства, а також шляхом незаконного відбору значних обсягів електроенергії з мереж Укрзалізниці. 

У межах слідства за місцем розташування майнінг-ферми на території Житомирської області проведено обшук, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерне обладнання, що використовувалося для видобутку криптографічної валюти. Зокрема, 60 відеокарт з блоками живлення до них, жорсткий диск та 2 інтернет-приймальники. 

Також у ході обшуку зафіксований факт незаконного підключення обладнання до електромережі АТ «Укрзалізниця». 

Слідчі дії в кримінальному провадженні тривають. Досудове розслідування здійснюється за ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у великих розмірах).