ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Як впливає гемблінг на вітчизняний ринок реклами?

НовиниЯк впливає гемблінг на вітчизняний ринок реклами?

Чому саме через азарт ВРК переглянула прогнози розвитку ринку на наступні півроку? Всеукраїнська рекламна коаліція оновила свій прогноз стосовно ситуації на українському рекламному ринку на найближчі кілька місяців. Так, ВРК покращила прогноз убік зростання медіа-ринку до 18%. 

 

Хоча ще рік тому, оцінюючи підсумки роботи за 2020-й, рекламники не мали такого оптимізму – реклама на ТБ подорожчала на 58%, чимало рекламодавців переглянули свої стратегії у напрямку діджіталу та соцмереж, комерційних роликів на ТБ стало менше. За даними агентства Amplifi Ukraine, яке входить до міжнародної групи Dentsu Aegis Network, середня заповнюваність рекламних блоків на вітчизняному ТБ у 2019-му становила 83%, а роком раніше була 90%, пише тижневик “НВ”. 

 

За 2019 національний рекламний ринок виріс майже на 10% тільки завдяки активному розширенню інтернет-сегменту. Він відхопив більше половини всіх витрачених у країні рекламних грошей.

 

Цього року, навіть попри наслідки пандемії, очікування куди оптимістичніші – до 18% зростання за підсумками перегляду грудневого прогнозу. Спочатку в Коаліції прогнозували 16% -ий ріст. У ВРК зазначили, що найгірші прогнози щодо розвитку ситуації з пандемією коронавірусу не підтвердилися і ТБ-реклама відновлюється темпами, які перевищують очікування.

 

У коаліції прогнозують зростання ТБ-реклами до 12%, при цьому категорія спонсорства в цьому році зросте не менш ніж на 13% по трьох основних причин:

– масовий вихід на телебачення рекламодавців категорії «Беттінг» завдяки легалізації грального бізнесу;

– зростання інвестицій в категорії «Алкоголь і пиво» під відкладеним Євро-2020;

– вихід нового гравця в особі ТРК Україна на поле великих шоу, які були і залишаються основним магнітом для інтеграційного спонсорства. Є хороші новини і для радіо-реклами. 

 

Після непростого для медійного ринку 2020 року, у ринку радіо є позитивні новини: за І півріччя інвестиції зросли на +27% (в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року), а вже на другу половину року прогнозується зростання на +15%. Окрім загальних інвестицій, зросла ще й кількість рекламодавців – за І півріччя на радіо з’явилось більше 100 нових клієнтів (нових та/або таких, які не були на радіо 2 роки). Серед категорій, як і в 2020, лідерство зберегли «лікарські препарати», а от найбільша динаміка зафіксована одразу у 3-х категоріях: «розваги» (+80%, основний драйвер категорії – казино), «алкоголь» (+52%) та «автотранспорт» (+41%). На другу половину року прогнозується той самий тренд і очікується жваве збільшення інвестицій категорії «торгівля», повідомляє ресурс ВРК. 

 

У західній культурі організації бізнесу велику роль відіграє соціальна відповідальність. Тож, оператори азартних ігор об’єднуються у великі профільні асоціації, однією з найважливіших складових їхньої спільної діяльності є створення внутрішніх кодексів, норм яких добровільно дотримуються члени таких асоціацій.

 

Актуальний приклад — робота операторів у межах Betting and Gambling Council (BGC, Великобританія) та European Gambling and Betting Association (EGBA, ЄС) над новими правилами реклами, в центрі яких — життя, здоров’я та благополуччя людини. Сьогодні всередині Ukrainian Gambling Council (UGC, Україна) також ведеться робота над упорядкуванням питання реклами.