ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У КРАІЛ оновили ліцензійні умови щодо лотерей

НовиниУ КРАІЛ оновили ліцензійні умови щодо лотерей

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей схвалила доопрацьований проєкт постанови Кабміну щодо ліцензійних умов у сфері організації та проведення азартних ігор.

 

Про що саме йдеться? Лотерейні білети, які не відповідають ліцензійним умовам, можуть перебувати в обігу доти, доки компанія не отримає нову ліцензію, але протягом не більше 3 місяців. Заява про дострокове позбавлення статусу ліцензіата повинна бути подана суб‘єктом діяльності до органу ліцензування не пізніше ніж за 6 місяців до дати припинення лотерей або до 1 липня поточного року.

Вартість ліцензії для операторів державних лотерей становить – 2800 мінімальних зарплат станом на 1 січня поточного року. Нині це 6000 грн, отже, плата за ліцензію становить 16,8 млн грн. Окрім того, оператор зобов‘язаний мати статутний капітал на суму не менше 30 млн грн.

 

 

Найближчим часом держрегулятор планує провести конкурс, в результаті якого оберуть трьох операторів державних лотерей. Вони провадитимуть свою діяльність на території України.

 

Ліцензія видаватиметься лише за результатами конкурсу.

 

Ліцензовані оператори зможуть проводити лотереї як з використанням лотерейних білетів, так і терміналів електронних систем прийому ставок. Приймати ставки можна  тільки від повнолітніх осіб.

 

Головою та заступниками наглядової ради оператора державної лотереї можуть бути тільки особи з бездоганною діловою репутацією.

 

Розповсюджуватися лотерейні білети будуть через спеціальні пункти (повинні бути розташовані у селах, містах та містечках чисельністю населення не менше 5000 людей), або в інтернеті або мобільних додатках.

 

Прийняття ставок, як і виплата виграшів, провадиться виключно у національній валюті, тобто, в гривні.

 

Оператори повинні забезпечити трансляцію розіграшів тиражу, яка може супроводжуватися анімаційною візуалізацією. При цьому забороняється візуальний супровід, що імітує гру в казино, гру на гральних автоматах чи інші азартні ігри.

 

Державні оператори мають право проводити міждержавні лотереї. Розіграші можуть проводитись за межами України, але розрахунки на українській території мають здійснюватись у національній валюті. При цьому допускається розіграш призів у іноземній валюті.

 

Не можна використовувати кошти призового фонду як предмет застави для інших потреб. Окрім цього, оператори мають формувати залишковий фонд державної лотереї, який використовується для формування окремих призів, зокрема джек-поту.