ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Маск повернувся до угоди про купівлю Twitter за $44 млрд, щоб уникнути суду

НовиниМаск повернувся до угоди про купівлю Twitter за $44 млрд, щоб уникнути...

Бізнесмен відновив заявку на покупку Twitter Inc. за початковою ціною 54,20 долара за акцію, відмовившись від своїх спроб вийти з угоди та потенційно уникнувши спірної боротьби в залі суду.

Згідно з заявою до Комісії з цінних паперів і бірж, яка підтвердила звіт Bloomberg, Маск зробив таку пропозицію в листі до Twitter у понеділок 3 жовтня. Компанія Twitter із Сан-Франциско повідомила, що отримала лист і має намір закрити угоду за погодженою ціною, не коментуючи, як вона відповість Маску.

Для Twitter виконання плану Маска віщує майбутнє під керівництвом токсичного мільярдера, який витратив місяці на публічну критику компанії, сумнівів у її цінності та зміни своєї думки. Це також означає, що його суперечливі заяви — наприклад, про те, що Twitter брехав про те, який відсоток користувачів були ботами — навряд чи будуть розглянуті в суді.

Акції Twitter впали на 0,6% на премаркеті після того, як у вівторок 4 жовтня у Нью-Йорку закрилися торги на 22% вище по 52 долари за акцію.

Маск протягом кількох місяців намагався розірвати контракт про придбання Twitter, підписаний у квітні. Мільярдер почав демонструвати ознаки каяття покупця незабаром після оголошення угоди, стверджуючи, що Twitter ввів його в оману щодо розміру бази користувачів і поширеності автоматизованих облікових записів, відомих як боти.

Маск офіційно вийшов з угоди в липні, і Twitter подав на нього до суду Делавера, щоб змусити його продовжити угоду. Суд мав розпочатися 17 жовтня. Суддя в Делавері у вівторок попросила обидві сторони повернутися до неї з пропозицією щодо того, як тепер може продовжуватися справа. За словами особи, знайомої з цією справою, можливі варіанти, зокрема, щоб Twitter домагався закриття справи або залишав за собою юрисдикцію до завершення угоди.

У листі адвокати Маска написали, що він і його прихильники «мають намір приступити до закриття угоди, передбаченої документом про злиття від 25 квітня 2022, на умовах та з дотриманням умов, викладених у ній». Цей план також залежить від того, чи зможе він знайти необхідне боргове фінансування, а суд винесе «негайне призупинення позову». Банкам важко продавати борги. З прибутковістю на багаторічних максимумах банки на чолі з Morgan Stanley можуть опинитися на гачку через сотні мільйонів доларів втрат лише на незабезпеченій частині, якщо вони спробують розвантажити її інвесторам.

Пізніше Маск написав у соцмережах, що «купівля Twitter — це прискорення створення X, програми для всього». Він заявив, що хоче, щоб Twitter був більше схожий на TikTok і WeChat, з більшою кількістю зацікавлених користувачів.

Напередодні запланованого судового розгляду в Делавері адвокати обох сторін вистрілили один в одного канонадами повісток, спрямованих на виманювання свідчень і доказів. Стороні Маска потрібно було продемонструвати, що Twitter порушив умови угоди. Twitter стверджував, що Маск використовував проблему з ботами як привід для відмови від угоди, яку він більше не вважав економічно обґрунтованою.

Команда юристів Маска відчувала, що справа йде не дуже добре, оскільки суддя Кетлін Сент-Дж. МакКормік неодноразово ставала на бік Twitter у досудових рішеннях, за словами інсайдера. Навіть з пізньою появою інформатора у Twitter, який стверджував, що керівники не були готові до питань безпеки та ботів, існували занепокоєння, що сторона Маска не зможе довести суттєвий негативний вплив, юридичний стандарт, необхідний для виходу з контракту.