ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Держбюджет-2023: 86 млн грн на КРАІЛ

НовиниДержбюджет-2023: 86 млн грн на КРАІЛ

3 листопада у сесійній залі народні депутати проголосували у другому читанні за Держбюджет-2023. 

«За» проголосували 295 нардепів, утримались – 35, «проти» – 0.

«Це рекорд по найбільш завчасному прийняттю бюджету за історію України. Тепер сподіваємося, що міжнародні партнери оцінять нашу пунктуальність і повністю профінансують закладений, теж рекордний, дефіцит у розмірі 38 млрд $», – написав у своєму телеграмі нардеп Ярослав Железняк.

Що ж по азартному бізнесу? 

Головний фінансовий документ країни декларує на наступний рік дохідну частину ліцензійного ринку на рівні 1,6 млрд грн. Це на 407 мільйонів більше, ніж було закладено у бюджеті від азарту на 2022 рік. 

При цьому, фактична дохідність галузі – відносно невисока: за 9 місяців 2022-го бюджет отримав у вигляді платежів і зборів 828 млн грн.

Багато це чи мало?

Для порівняння – економічно депресивна Чернігівщина, частина якої була під російською окупацією ще навесні, лише за серпень до бюджетів усіх рівнів сплатила 1,4 млрд грн податків та зборів, що на 9,1% або на 116 млн грн більше, ніж у відповідному місяці минулого року. Про це повідомили у ГУ ДПС у Чернігівській області.

Тобто, тільки 1 регіон України, далеко не найуспішніший, де немає жодного грального закладу, за 1 місяць заплатив податків майже у півтора рази більше, аніж увесь ліцензійний ринок азарту за практично рік. За 9 місяців – майже 17 млрд. 2:0 на користь Чернігівщини.

Фінансування національного регулятора ринку азартних ігор України наступного року закладено на рівні 86,8 млн грн. Левова частка — 60,94 млн грн піде на оплату заробітної плати співробітників відомства, а 2,1 млн грн — на оплату комунальних послуг. 

Як порівняти з попереднім роком, то у наступному видатки КРАІЛ скоротяться, адже торік Комісія отримала 107,1 млн грн.

Що цікаво, на 2022-й запланована дохідність азарту 1,189 млрд грн. Бракує 360 млн грн, аби виконати план за 2 місяці. Фахівці припускають, що це маловірогідно. Для прикладу, 360 млн грн – це ціна ліцензії на 1 рік для 1 столичного казино. Чи вдасться залучити за такі гроші і в умовах постійних блекаутів ще одного оператора – питання риторичне.

Заплановані у 2023-му році прибутки від азарту традиційно витратять на медицину, спорт, освіту та науку і культуру.