ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

В Україні хочуть легалізувати криптоактиви. Як це можливо зробити – думка Мінцифри 

Інтерв'юВ Україні хочуть легалізувати криптоактиви. Як це можливо зробити - думка Мінцифри 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в нещодавньому інтерв‘ю «Інтерфакс-Україна» заявив: віртуальні активи та крипта – це ще один потенційний і вельми привабливий напрямок розвитку вітчизняної економіки. Який, до того ж, може стати драйвером багатьох потужних змін, зокрема, і в царині цифровізації держави та її сервісів. Але як криптоіндустрію легалізувати? Як це зробити? 

Нещодавня криза на криптовалютному ринку. Як вона вплине на криптоплани України і взагалі на криптофонди, які збирались міністерством?

– Нам потрібно терміново закінчити те завдання, яке ми почали робити: легалізацію віртуальних активів в Україні. Ми прийняли базовий закон “Про віртуальні активи”, який був драйвером законодавчого процесу. Зараз потрібно прийняти податковий законопроєкт, щоб легалізувати цей напрям, тому що Україна може отримати новий сектор економіки та додаткові податкові надходження. За даними провідних блокчейн-аналітичних компаній, ми перебуваємо серед світових лідерів за використанням криптовалют. Але для розвитку криптоіндустрії у правовому полі потрібно зробити все необхідне для її легалізації. Для нас це зараз досить чутливе питання: і з точки зору податкових надходжень у бюджет, і з точки зору довіри інших країн. Ми за легалізацію цього прогресивного технологічного сектору, щоб бізнес міг розвиватись, держава — розвивати цифрову економіку та отримувати податки.

– Чи є у вас підтримка по цій позиції з боку нашого фінансового міністерства? Може, є позиція Нацбанку з цього приводу?

– Той закон, який ми прийняли, підтримали всі. Тепер потрібно податковий закінчити. Вже є драфт податкового законопроєкту, який зараз доопрацьовує Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку. Сподіваюсь, ми зможемо ухвалити його найближчим часом.

Окрім того, сприятиме розвитку криптоіндустрії в Україні, на думку Федорова, і напрацювання сталих критеріїв забезпечення телеком-зв’язком, зокрема, навіть у житлових багатоповерхівках,  лібералізація умов експорту платформ Starlink тощо.